22.kapitola-Narozeninové šílenství-2.část

28. prosince 2009 v 12:21 | Alisha Trianel Fare |  Harry Potter a tajemství rodiny
V den Harryho patnáctých narozenin se Sirius zbudil přesně v osm hodin ráno, ne že by on patřil k těm, kteří stávají, když mají volno, tak brzo, ale jeho kouzelná hůlka ho zbudila, protože ještě musel Harrymu zabalit dárek. Když s tím konečně skončil, bylo už půl desáté. Jemu totiž trvalo hodinu a půl než přišel na to, že když použije hůlku, dárek vypadá mnohem hezčeji. Pak se Sirius oblékl a šel na snídani, jelikož nespal svých obvyklých dvanáct hodin, a také proto, že už něco pil, při cestě do kuchyně neustále zíval, přivíral oči a přešel celou cestu bez nehody jenom proto, že v tomhle domě vyrůstal. (To, že se málem napíchl na špičatý nos hlavy jednoho domácího skřítka se přece nepočítá…)
Sirius otevřel dveře do kuchyně a posadil se ke stolu.
Pak nadskočil.
Uprostřed stolu byl velký dort ve tvaru lva, jenž vypadal jako by někam šel, tlamu měl mírně rozevřenou, hřívu rozevlátou, přední nohu pozvednutou, jako by chtěl udělat další krok. A vedle lva leželo stoulených čtrnáct lvíčat, každé jinak velké, jedno úplně malé, druhé skoro tak velké jako lev sám, každé lvíče mělo mezi tlapkami velkou rudou svíci, jenž ladila se zlatavou barvou srsti lvíčat a dospělého lva, jen jedna stála před lvem a kdyby byl živý, svým dechem by ji jistě sfoukl, svíčky ale zatím nebyly zapálené.
U sporáku běhala Molly Weasleyová a vařila. Na kredenci už měla tucty jídel-vařila dopředu na oběd a večeři- a protože si stejně nebyla jistá, že zvládne udělat dobrého jídla a že při přenášení její vynikajícího jídla ho její synové nezničí, pozvala si z Bradavic na výpomoc skřítka, nad čímž tedy dost brblala Hermiona.:
"Stejně si myslím, že je to pro ně nedůstojné!"
"Hermiono, ještě jednou s tím začneš a já přísahám, že se postarám, abys mlčela po zbytek dne,"zavrčel Harry.
"A co bys mi asi tak udělal, abych mlčela?"
"Políbil bych tě! Vsadím se že bys pak byla uražená celej den."
"Pochybuji, že umíš líbat natolik, abych z toho zmlkla na celej den,"ušklíbla se Hermiona.
"Myslím že ty dvě blondýny by s tebou nesouhlasily,"řekl Harry a vrátil se ke svojí topince.
"Jaký blondýny?"chtěla hned vědět Hermiona a Weasleyovic děti se přidaly.
"Ty neznáte, potkal jsem je na diskotéce, když jsem byl u Dursleyů."
"Tys byl na diskotéce?"vyhrkl Sirius, který se konečně probral.
"Jak ses dostal přes členy řádu???!!!"
"Já nevím, asi měl službu Mundungus."
"A proč by si neměli myslet, že špatně líbáš?"nechápal Ron.
"Třeba proto, že to ráno, co jsem se zbudil na jejich hotelovým pokoji, si rozhodně na nic nestěžovaly?"
"Ty jsi s nima spal?"byla v šoku Hermiona.
"S oběma?"Zeptali se Fred a George současně.
"Ano, spal, ano, s oběma."
"Požil jsi nějakou…"chtěl vědět Sirius, ale Harry ho rázně přerušil.
"Siriusi, mně není deset! Já vím, co mám dělat, aby po celý Anglii neběhali moje děti, je ti to jasný?! Já nepotřebuju kázání,jsem téměř dospělej!"
"Je ti patnáct!!!"
"A kdy jsi ty začal obšťastňovat půlku školy?"zeptal se ho Remus ve dveřích. Sirius se zakabonil a zmlkl. Jeho milostné avantýry byly na škole proslulé.
Remus se posadil vedle Siriuse a pak povídal.: "Kde jste vzali toho lva?"
"Toho objednala Ginny!"řekla Hermiona a její pohled byl plný mrazu.
"Je moc pěknej i když trošku velkej,"podotkl vlkodlak.
"A to nevíš, co se stane až se zapálej svíčky!"chechtala se Ginny.
"Co se stane?"chtěl vědět Harry.
"Však se dočkáš!"odpověděla mu zrzka a vrátila se ke své palačince.
"Hele lidi, rozeslaly jsme ty pozvánky?"zeptal se náhle Harry, protože si za boha nemohl vzpomenout.
"Ano!"zavrčela Hermiona. "Ptáš se na to už popáté!"
"Koho zvete? Vždyť to hlavní už máme-oslavence!"ptal se nechápavě Sirius.
"No třeba já jsem dostal pozvánku!"řekl mu Remus a šťouchl do něj.
"Já žádnou nedostal!"stěžoval si Sirius jak malé dítě.
"Máš ji na nočním stolku, osobně jsem ji tam donášel,"odpověděl mu George.
"A v kolik teda začíná ta oslava?"ptal se Tichošlápek.
"Ve čtyři, chtěli jsme začít už ve dvě, ale mamka nám to zatrhla!"podíval se Fred na svou matku koutkem oka.
"Říkala, že bysme byli opilý už ve čtyři a to ještě nevěděla, kolik chlastu jsme dotáhli!"naklonil se Harry k Siriusovi. Molly se jak na povel otočila a už žalo-hubovala.
"Ti toho dotáhli snad celou hospodu! Dotáhli tři sudy medovýho ležáku, 5 sudů ohnivý wiskey a to ještě ani nepočítám to Azkabanský pivo!"
Remus se zatvářil jako by mu říkala, že Brumbál a Voldemort plánují svatbu a Snape jim dělá družičku v růžové, ale Sirius se jen zachechtal. "No oproti Jamesově oslavě sedmnáctin to je málo!"
"Jo, pamatuju se jak se opila půlka nebelvírský věže ožrala do bezvědomí a jak vás pak byla půlka na ošetřovně s otravou krve,"odvětil mu Remus.
"Hermiono,"ozval se Harry, ale to už oslovená spustila.:
"Ne, nemáme!"
"Co nemáme???"ptal se udiveně Ron.
"Lektvar na otravu krve."
"Proč bychom ho mít měli??? Nehodláte někomu doufám trávit krev??!"
"Vysvětlíte mu někdo, co je to otrava krve alkoholem??"zatvářila se Hermiona nešťastně i když by momentálně spíš "někoho" zastřelila.
"No na mě se nedívejte!"řekl Sirius, když se pohledy z celé místnosti obrátily na něj.
----------
Přesně ve čtyři odpoledne náhle zablikala světla v celém domě a ten naráz zhasl. Pak asi po třech vteřinách se rozsvítila jiná světla-barevná a ten, co to sledoval se nestačil divit.
Po celém domě svítila barevná světla, rozvěšené byli stovky ne-li tisíce balónků ve všech barvách, na každé chodbě byl stoleček s pitím a jednohubkami a všude se to jen hemžilo malinkatými papírovými zvířátky, jenž běhali, případně létali po domě a pak naráz shořeli za bouřlivého ohňostroje. Všude hrála hudba a ve vstupní hale se postupně začaly hromadit krabice s dárky. O půl páté už tam byla kupa Harrymu po ramena a to, to ještě paní Weasleyová úhledně rovnala kouzlem. Tou dobou už do sebe Weasleyovic dvojčata a Hermiona kopali třetí skleničku Máslového ležáku i když Remus Hermioně říkal, ať tak nepije, že na to není zvyklá. Později se ukázalo, že měl pravdu. Nicméně Harry s Ronem a Siriusem už načínali druhou láhev azkabanskýho piva a začínali mít hodně dobrou náladu, to ale měla půlka Fénixova řádu, kteří se na oslavu stavili a začínalo to vypadat, že všechen ten chlast nebude stačit pro tolik lidí. V půl šesté přišel krbem v kuchyni na štáb Snape, Brumbál ho sem poslal s nějakým dopisem pro Molly Weasleyovou, protože se nemohl zatím dostavit osobně. Severus nevěděl, že oslava Harryho narozenin je dnes a tady a kvůli tomu, když vystoupil z krbu, čekal ho dost velký šok. Všude kolem létaly pestrobarevné balónky, lidé se smáli, jedli a hlavně pili. Zrovna teď se všichni hosté shromažďovali v kuchyni a na něco čekali. Za chvíli Severus zjistil na co. Na oslavence.
Harryho přinesli na ramenech Sirius s Remusem a vysadili ho na stůl.(Harry před tím rozbaloval dárky)
Zároveň na druhé straně stolu vysadila Weasleyovic dvojčata Hermionu. Pak Sirius mávl hůlkou a svíce na dortu se rozhořeli a lvi jakoby ožili. Protahovali se, kroutili, řvali a rvali se.
"No tak Harry sfoukni je!"křičela na něj Ginny.
"Než ti utečou!"přidal se Ron.
"Schválně Harry, kdo dřív sní koho?!"řekla Hermiona v dost podnapilém stavu a na zdraví mu připila Ohnivou Wiskey.
"Do toho Harry!"řval Sirius a šťouchnutím Harryho přistrčil blíž k dortu. Ten se pořádně nadechl a sfouknul úplně všechny a potom se dort rozlítl, ne výbuchem, nýbrž tím, že lev s lvíčaty se odlepili od podstavce a rozutekli se na všechny strany. Jen svíce zůstaly a po chvíli se naráz rozpustili a stal se z nich dort ve tvaru famfrpálového hřiště. Všichni hosté(až na Snapea samozřejmě) se usmáli Harryho výrazu, když se tak stalo. Tohle rozhodně nečekal, obrátil se na Siriuse a zeptal se.. "Kdo tohohle vymyslel?"
"Kdo myslíš?"odpověděl mu se smíchem Sirius a spolu s Remusem a Ronem mu pořádně připili.
"Přece já!"ozvala se za ním Hermiona. Harry se k ní otočil, objal ji a pak políbil. Stačila jen vypísknout. Sirius s Remusem se tomu zasmáli a pak oba zavadili pohledem o Snapea. Sirius se na něj podíval a pak pozvedl skleničku s Ohnivou Wiskey a řekl.: "Sevie, dáš si?"
Snape jen zavrtěl hlavou (nikdy se nedozvíme zda jen odmítl pozvání na skleničku, či zavrtěl hlavou nad Siriusovými nápady) a vydal se hledat paní Weasleyovou, které předal dopis s Brumbálovou omluvou, že zřejmě dorazí později a pak se snažil vytratit. Ovšem u krbu ho chytil za hábit Harry a přinutil ho připít si s ním na vyhrávání Bradavic v mezinárodních soutěžích, ale na výhru Nebelvíru v dalších letech ve famfrpálu si s ním nepřipil. Harry se zatvářil dost ublíženě, ale jeho výraz se změnil, když spatřil Hermionu, která se zatočila na stole, kde tančila s Remusem, kopl do sebe obě skleničky, které před chvílí nalil sobě a Snapeovi a vyskočil na stůl a šel Remusovi přebrat partnerku.
 

23 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 neky neky | 28. prosince 2009 v 18:43 | Reagovat

Tak na diskotéce a s dvěma blondýnkama jo? Tak to si bude muset Hermionu pořádně usmířit.
Jinak moc děkuju za další kapitolu,čekal jsem na ní jako na smilování.Chtělo by to častěji, i když takhle si jí více vážíme.
Měj se hezky a šťastný nový rok, a nenech nás dlouho čekat

2 Anna Anna | 28. prosince 2009 v 19:00 | Reagovat

Jsem ráda že po dlouhé době přibyla kapitola. Která je pěkná a už se těším na další.

3 Alexia Alexia | 30. prosince 2009 v 12:49 | Reagovat

tak to je dobre sa mi to docela pacilo :-D

4 Bella Bella | 30. prosince 2009 v 14:09 | Reagovat

Supeeeeeeeeeerrrrrrrrrrr....konečně......

5 Avatar Avatar | 31. prosince 2009 v 0:55 | Reagovat

Jéééééé další dílek :) Už tady dlouho žádnej nebyl tak sem se s začal smiřovat, že už asi žádnej nebude... No naštěstí sem se sem koukl :) Jinak moc povedený... Chudák Sneap :D A Mia taky nebyla nadšená z blondýnek :D

6 joey joey | 31. prosince 2009 v 15:35 | Reagovat

kdy bude dalši kapitola pls??

7 Olča Olča | 31. prosince 2009 v 17:55 | Reagovat

super kapča,už se těším na další

8 Elis Elis | 1. ledna 2010 v 17:19 | Reagovat

No konečně jsem se dočkala. Fakt suprový. Jen tak dál.

9 Claire Claire | 3. ledna 2010 v 0:39 | Reagovat

doufám, že budeš pokračovat v oslavě, i když pokud rovnou napíšeš, že se ráno všichni probudili s opicí, beru to.. budu ráda za jakoukoli kapitolu a co v ní napíšeš je jen na tobě.. těším se

10 :) :) | 14. ledna 2010 v 19:11 | Reagovat

no tak, honem další, jsem zvědavá, jak moc velkou budou mít kokcovinu. a ty tvý nápady, já se můžu držku smíchem roztrhnout, jindy se válím po pohovce, podruhý se zas usmívám jak měsíček na hnoji. hm, co kdybys, co kdybys, co kdybys fakt udělala svatbu Voldika s Brumbálem? Snape drůžička v křiklavě růžový a Harry jako svědek. sice na slashe moc nejsem, ale tohle by stálo za to, ne? třeba jako sen. pak by to ten dotyčný vyprávěl, třeba v kuchyní na štábu a dovedu si živě představit ty jejich výrazy.

11 Pegy Pegy | 24. ledna 2010 v 19:13 | Reagovat

Super kapča. Jsem zvědavá na další.

12 georgen georgen | 29. ledna 2010 v 22:06 | Reagovat

ahoj máš super povídku už se nemůžu dočkat až napíšš pokráčko

13 Tery Tery | Web | 3. února 2010 v 19:09 | Reagovat

SUPER! Už jsem ani nedoufala, že tu další kapitolku někdy uvidím, ale tohle za to stálo! xD Na zdraví a na tebe! xD

14 Ben Ben | 12. února 2010 v 21:07 | Reagovat

pls dej dalši kapitolu

15 Elis Elis | 20. února 2010 v 15:10 | Reagovat

Skvělé...henem další xD...:))

16 šárka šárka | 2. března 2010 v 13:58 | Reagovat

skvělá kapča,už se těším jak se to vyvine

17 Martina Martina | 28. března 2010 v 22:17 | Reagovat

Prosíím další je to úplně skvělý

18 telepatik telepatik | 5. dubna 2010 v 15:17 | Reagovat

!!!SSSSSUUUPPPPPEEEEEERR!!!!!!!!

19 georgen georgen | 10. dubna 2010 v 9:43 | Reagovat

ahoj je to super povídka pls přidej další díl

20 Miranda Miranda | 9. května 2010 v 0:29 | Reagovat

Super povídka, doufám že se dočkáme pokračování... Ale brzo, protože se mi to fakt hodně líbí!!!

21 Aisha Markéta Stará Aisha Markéta Stará | 15. května 2010 v 16:25 | Reagovat

Bude pokráčko?

22 petr petr | 19. května 2010 v 18:08 | Reagovat

cau ee jew to hezke ale snad to pokracko bude brzo uz je pomalu po maturach, a jeste nic.

23 alika2311 alika2311 | 29. srpna 2010 v 21:51 | Reagovat

chvalim je to skvele napisane a chcela by som sa spytat kedy uz bude konecne pokracko

24 Petr Petr | 3. září 2010 v 20:47 | Reagovat

nevim ale mozna kdyz nekdo napise odu ke smrti mozna se probudí

25 Elis Elis | 30. října 2010 v 10:04 | Reagovat

Prosím přidej kapitolu.

26 Bella Bella | 19. března 2011 v 20:06 | Reagovat

Zdá se mi to nebo je tady poněkud mrtvo?? Prosím, prosím nešla by přidat nová kapitola...

27 miharu miharu | 23. srpna 2011 v 16:57 | Reagovat

Prosíííííím alespoň se ozvi

28 miharu miharu | 24. srpna 2011 v 9:03 | Reagovat

tahle povídka je moc pěkná na to, abys jí jen tak beze slova nechala být

29 miharu miharu | 25. srpna 2011 v 15:14 | Reagovat

Alespoň slovíčko na vysvětlení

30 miharu miharu | E-mail | 26. srpna 2011 v 16:24 | Reagovat

Budu tě otravovat, dokud něco nenapíšeš.

31 miharu miharu | E-mail | 26. srpna 2011 v 16:58 | Reagovat

Zrovna jsem se koukala, jestli se nám neschováváš na jiných stránkách a objevila jsem stránku http://modra-cervena.blog.cz. Musím říct, že jsem byla překvapená tím, že může být někdo tak sprostý. Doufám, že to není důvod, kvůli kterému jsi přestala psát. Pokud již nechceš nic přidávat sem, prosím tě, abys mi poslala další kapitolu na můj e-mail, protože mě se tahle povídka móóóóóc líbí a chtěla bych vědět, jak to bude dál

32 miharu miharu | E-mail | 27. srpna 2011 v 16:40 | Reagovat

Žiješ ještě? Jestli ano ozvi se.
PS:pro ostatní: Ví někdo něco o trianel? Jestli ano, ozvěte se

33 Elis Elis | E-mail | 9. října 2011 v 12:10 | Reagovat

Prosím ozvi se. Mám tuhle povídku moc ráda nebo bys mi mohla na e mail poslat pokračování. Moc prosím končí to tak zajímavě a chtěla bych vědět jak to dopadne.

34 14laura 14laura | Web | 18. října 2011 v 18:42 | Reagovat

Ahoj,, moc prosím piš dál tohle je moc moc pěkná povídka, ale jestli nechceš už sem psát taky bych moc prosila abys mi další díl poslala na email kackavit@seznam.cz byla bych moc ráda, tahle povídka je ta nej:)

35 Alisha Trianel Fare Alisha Trianel Fare | 17. února 2012 v 8:38 | Reagovat

Žiju lidi, ale poslední rok nemám moc času a spíš mě napadají vlastní příběhy...uvidíme, jak se to vyvine, zatím pokračování napsaný nemám, tak snad přijde múza, ale nepamatuju si už heslo...no jo, já a Wailien...dvě sklerotičky, co píšou XD

36 Elis Elis | 3. března 2012 v 15:22 | Reagovat

aspoň že ses ozvala tak když tě popadne můza tak napiš koment a a udělej novu stránku

37 Mish-Ell Mish-Ell | 22. března 2012 v 22:01 | Reagovat

Taky doufám že budeš pokračovat. moc se mi ta povídka líbí :))

38 robin robin | 16. května 2012 v 16:17 | Reagovat

moc hezká povídka chtělo by to její dokončení

39 Domeenika Domeenika | 9. dubna 2013 v 20:56 | Reagovat

Super poviedka :D Je ina ako HP knihy... A Harry so Snapom a Hermi...
Prosila by som si pokracovanie :D :D :D

40 dahe dahe | 30. dubna 2014 v 20:03 | Reagovat

Prosím dálší kapitolku  ;-)

41 Kitsune Namikaze Kitsune Namikaze | 4. května 2014 v 19:51 | Reagovat

Moc hezká povídka.. hrozne se mi líbí.. chtelo by to pokracování.. zajímá mě jak to dopadne..

42 sikalus sikalus | 5. května 2014 v 14:18 | Reagovat

Moooooooooooc hezká, vtipná, srozumitelná a hlavně kouzelnická povídka!!!!!!!!
Moje těšení má však háček!!!
Jak to že tolik ceněná povídka nemá pokračování?!

P.S.: AUTORKO nevymlouvej se na sklerózu!!!!!!!!! NENÍ TI SNAD 98 LET, NE?????

43 nela nela | 3. června 2014 v 19:01 | Reagovat

Prosím, dálší kapčúú :)

44 Sofie Sofie | 11. února 2015 v 21:21 | Reagovat

Ano, prosím další kapitolkůů :D

45 Vai Vai | E-mail | 7. července 2016 v 1:21 | Reagovat

proč každá dobrá povídka je nedokončená... to je úplně za trest..... co ty blondýny, zvěromágské přeměny, lovení chráněné zvěřě a hlavně ta tajemná komnata :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama