21.kapitola-Narozeninové šílenství-1.část

17. července 2009 v 22:38 | Alisha Trianel Fare |  Harry Potter a tajemství rodiny
Harry vyletěl krbem v kuchyni a celé její osazenstvo se na něj podívalo, jen Sirius chyběl, protože vymýšlel pomstu Snapeovi ve svém pokoji.
"O čem jste se bavili?"chtěla hnedka vědět Ginny. Harry si povzdechl i když měl z některých Brumbálových slov radost, doléhalo na něj to, že nebude moc být se Siriusem tak dlouho, jak si přál. Paní Weasleyová se na něj usmála a dál vařila oběd.
"No, mluvili jsme o víc věcech, hele lidi, jestli chcete vážně vědět, co všechno jsme tam probírali, tak za deset minut nahoře, já musím…jít na záchod,"zadrhnul se trošku Harry a pak vylítl z kuchyně.
"Co se stalo?"nechápala Ginny
"Před chvíli vypadal…rozesmátě a teď je smutný,"řekla.
"Nemá měsíčky?"zeptal se Fred.
"Georgei!"okřikli ho Hermiona a Ginny.
Paní Weasleyová si povzdychla. Ty děti!
----------
Harry na záchod vážně šel, ale než vyprázdnění močového měchýře, mu pomohla ta chvíle klidu a ticha. Ještě lepší by bylo koště a místo, kde by si mohl lítat tak vysoko, jak by jen dokázal…Umyl si ruce a pak se napřímil.
Možná, že mi prázdniny se Siriusem zkrátili,ale o to více si je užiju!!! A s tím vyrazil ze dveří záchodu.
--------------
"Ty si chceš sám zorganizovat narozeniny? Děláš si srandu? To nebude žádný překvapení!"koukala na něj jak na totálního magora Ginny. Zbytek Weasleyovských dětí a Hermiona se na něj dívali stejně.
"Kdo tady mluví o organizaci?!"smál se Harry. "Uděláme si prostě oslavu přesně podle našeho gusta a dospělí nám do toho mluvit nebudou!"
"Vsaď se, že budou!"řekla mu ironicky Hermiona.
"Hermiono, zkus se odvázat. Začni se bavit!!! Za pár dní…no za patnáct mám narozeniny a budem je slavit podle mýho gusta, nemusíš se zapojovat jestli nechceš, ale možná, že by tě to bavilo. Jo a Sirius říkal, že si rád poslechne o tvém SPOŽÚSu, myslíš, že bys si s ním mohla tak na dvě hodinky jít popovídat?"Hermiona se rozzářila, jak vánoční stromeček a vyběhla z místnosti s cílem najít Siriuse.
"Až s ním skončí, tak jí rovnou zadej práci, poslechne tě na slovo!"řekl George.
"O to právě jde!"Usmál se Harry. "Fajn lidi, rozdělíme si to! Ginny, ty přesvědčíš tvojí mámu, aby jsme šli zítra nakupovat, dopisy z Bradavic mi Brumbál dal, takže máme bezva záminku, proč tam jít. Znáte vaši mamku, prvně se půjde do banky. Vyzvednu peníze a pak vám je nenápadně předám. Věci pak nenápadně strčíme do tašek, nejlíp na dno. Frede, ty si vezmeš na starosti pití. Máslovej ležák, ohnivou wiskey a co dalšího seženeš, nechám to na tobě, ale neber prosím tě Nebeskou bombu, po tý by zvracel i Sirius!"Ron si při tom vzpomněl na tu kocovinu a fronty na záchodech, když vyhráli famfrpálový pohár a dvojčata dotáhla barel Nebeský bomby. " A nezapomeň i na nealko, jo? Víš, že Ginny by neměla pít."Dotyčná na něj vrhla pohled ala Snape a Harry se raději otočil k Fredovi a potom se podíval na George a Rona,.
"Georgei, ty seženeš co nejvíc barevných papírů, pět rolí asi patnáctimetrových rybařskýho vlasce nebo extra magického provázků, pak tři role lepící pásky a…"
---------
"Takže domluveno?!"
"JO!"zakřičeli všichni a společně si plácli. V tu chvíli se z kuchyně ozvalo "Oběd!".Všichni se vyřítili ze dveří a běželi do kuchyně, jen Harry ještě chvíli zůstal.
Budu mít narozeniny a to po svým, moje plány začínají…Dospělí zdrhejte!
---------------
Severus zrovna v té chvíli dodělal lektvar proti Cruciatu, který mu docházel. Vrátil se ze své laboratoře do obývacího pokoje a svalil se na pohovku. Voldemortova nálada se sice pár dní potom, co mu unikl Potter uklidnila, ale přesto byl pořád dost nedůtklivý. Za sebemenší chybičku trestal a ještě více je trestal, když nemohli najít někoho z bývalých věrných nebo když jim utekl. To, co ale Severuse zaráželo mnohem více, bylo to, že někdo pomáhal jak členům řádu, tak bývalým smrtijedům. Asi před dvěma týdny, když napadali jeden dům bývalého smrtijeda v Severní Francii, se udála neobvyklá událost. Někdo se z ničeho nic přemístil za bývalého smrtijeda a jeho rodinu, i když bylo po celém domě rozmístěno kouzlo proti přemisťování, na hlavě měl kápi, a zmizel s nimi. O dva dny později se to samé opakovalo a za tři dny poté se Severusovi podařilo zasáhnout zachránce omračovacím kouzlem. Dotyčný potřásl hlavou, zavrtěl se, avšak kapuce mu nespadla. Pak natáhl pravou ruku, ve které překvapivě nic nedržel. Pak v ní náhle měl světle modrou kouli, kterou po Severusovi hodil. Snape o této kouli četl, ačkoliv v knize bylo jasně napsáno, že se dá vykouzlit pouze s hůlkou. Severus vykouzlil štít, kouzlo se sice do štítu částečně v pilo, z části ale prošlo dovnitř. Odhodilo ho to na zeď, kde zůstal bezvládně ležet. Tajemný kouzelník zmizel a smrtijedi se přemisťovali zpět ke svému pánovi, o zraněného Severuse se nikdo nestaral. Jen jeden ho opatrně zvedl a přemístil na hranice Bradavic a pak se během vteřiny objevil u Pána Zla. Severus si byl jistý, že ten ze smrtijedů, který ho přemístil k Bradavicím, dělá špeha pro toho, který zachraňuje oběti smrtijedů.
---------------
U banky se rozešli, Harry chvilku počkal a pak zamířil k lékárně. Podle seznamu, který mu připravila Hermiona, vybíral přísady na lektvar proti kocovině, který budou rozhodně potřebovat. Procházel mezi jednotlivými regály, když uslyšel známé kroky, kroky učitele lektvarů. Snape se v lékárně dobře vyznal a hned zamířil na místo, kde věděl, že sežene přísady, které potřebuje. Shodou okolností rovnou vedle Harryho. Vešel do uličky a mezi regály se zastavil a kouknul se na Harryho ledovým pohledem, pak si prohlídnul přísady v Harryho rukou a řekl.: "Vy něco slavíte, Pottere?"
"Budu mít narozeniny, pane. Ale nepředpokládám, že se té oslavy zúčastníte."
"Také budu radši, když se tak nestane. Mimochodem, lektvar Aprero proti kocovině, vy nezvládnete!"říkal Snape zatímco si bral přísady.
"Bude ho dělat Hermiona a krom toho, pochybuji, že jste si myslel, že zvládnu Aspirační lektvar! A mimochodem na co potřebujete lektvar proti škrábancům? Brumbál říkal, že Ďábel momentálně ve škole moc není."¨
"Do zásoby Pottere a taky sháním přísady na lektvary pro Madam Pomfreyovou, letos bude potřeba dvojnásobná dávka."
"Pročpak?"
"Brumbál vám nic neřekl?"
"Ne, pane."
"A dal vám dopisy ze školy?"
"Ano, ale.."
"Vy jste je nečetl."
"Letos ve škole budeme mít opět návštěvu z jiné školy."
"Další turnaj? Hned další rok a opět na stejném místě?"
"Turnaj bude, ale nebude to turnaj tří kouzelníků ale osmi a také bude až příští rok, bude ve škole pro zvláštně magicky nadané kouzelníky, jenž byla nedávno otevřena na hradě Moonstone, několik jejích studentů přijedou k nám na nějaký čas a provedou s vašimi spolužáky něco na způsob cvičného turnaje. Nejdříve, ale budou předcházet souboje, aby se vyřadili ti tupci. Počítám, že kdyby byla zkouška z lektvarů neprošly by celé Bradavice."
"Až na vás pane! A Hermionu,"dodal Harry a zamířil si to k pultu. "Hezký den!"řekl ještě a pak pospíchal do Krucárů a Kaňourů, kde se měl sejít s Weasleyovými a Hermionou.
"Tady si, Harry!"chytila ho Hermiona hned za dveřmi za hábit a odtáhla stranou dále do obchodu, do jedné ze zapadlých uliček, kde nikdo nebyl.
"Co se děje, Hermiono?"
"Tak zaprvé máme ještě jít pro hábity, a ty se někde flákáš, a za druhé jsem našla knížku o zvířeti do kterého se zřejmě přeměňuju!"vyhrkla na něj a šťastně se usmála.
"Teda budu, víš, já si ten lektvar vzala teprve včera a ten sen byl…fantastický. Byla jsem v horách někde v Asii a skákala jsem do ohromné výšky. Nevydržela bych až do školního roku než bych se o tom zvířeti dozvěděla víc, už jsem si myslela, že to nenajdu, ale nakonec ano."
"A v co se budeš přeměňovat?"
"Podrž se! Jde o druh irbise, přesněji řečeno irbise obrovského."
"Irbis,to jako sněžný levhart?"
"Ano, ale tenhle je mírně magický, je o kus vyšší než normální irbis a jeho drápy jsou buď nazlátlé nebo stříbrné, podle pohlaví. Momentálně odchovává posledních padesát jedinců Organizace na ochranu ohrožených druhů ve své chovné stanici. Myslíš, že tě přijedou do Bradavic zase odchytit?"
"Doufám, že ne. Brownová mi stačila! Ale Brumbál říkal, že přijedou. No nakopám jim zadky!"usmíval se při té představě.
"Harry, pomůžeš mi s tou přeměnou, že jo?"
"Jasně, že jo! Kdo ví, co by z tebe bylo, kdybys to zkoušela sama. Možná bysme do toho mohli zatáhnout i Siriuse, ale radši až po tý oslavě, jinak by to na ní určitě vykecal."
"Sirius umí udržet tajemství!"namítla Hermiona.
"No o Siriusovu s litrem Ohnivé wiskey v žaludku si nejsem tak jistej!"
"Jo a věděl jsi, že v Bradavicích budeme mít nový nepovinný předmět?"
"Ne."
"Rody a dědičné schopnosti čarodějů."
"Už jsem nám na to koupila učebnice a paní Weasleyová kupuje zbytek učebnic.."
"Nám?"
"Počítám, že tě ten nový předmět bude zajímat?"
"To bude, ale nezapomínej, že budu mít taky famfrpálový tréninky, pokavaď teda letos neodpadají, kvůli těm soubojům-"
"Neboj, neodpadají jako prefekta by mě na to upozornili."
"Ty jsi prefekt?"
"Ty taky!"
"Co?"
"To si vážně nečetl dopisy z Bradavic?"
"Ehm, ne."
"Odznak byl v dopise. Dala jsem ti ho na noční stolek, to sis toho vážně nevšiml?"
"Ne."
"Ach jo, ty a tvoje narozeninová oslava, to vážně na nic jiného nemyslíš?"
"Jo myslím, myslím, že ten chlápek, co stojí támhle za tebou, je zaručeně od novin. Takže asi půjdeme na ty hábity!"řekl potišeji.
"Koupila sis tu knížku, cos ji hledala?"řekl a vzal ji kolem ramen.
"Jo, až si ji pořádně prolistuji, pučím ti ji, chceš?"odpověděla, když procházeli kolem toho chlápka.
"Ehm, myslím, že by to mohlo být zajímavé. Takže teď na ty hábity a pak domů nebo chceš ještě někam?"
"Musím ještě koupit nějaké žrádlo pro Křivonožku a taky nový pelíšek, ten starý si rozdrápal. Pak by jsme mohli zajít na zmrzlinu, mám strašnou chuť na Merlinovu zmrzlinu s extra čokoládou, co říkáš?"
"Platím!"
"Tak to abych si dala minimálně osm kopečků."
"To bys byla jaksi… baroknější, krom toho mě se líbíš takhle,"usmál se a přitáhl si ji blíž.
"No málem bych zapomněla, když jsme procházeli kolem Madam Minkinsové všimla jsem si přímo úžasné látky, z té si určitě nechám udělat…"Hermiona pokračovala v mluvení i když se k nim připojili Weasleyovi a popravdě řečeno nepřestala mluvit až do večera.
Kolem nich teď byla spousta lidí a tak bylo jisté, že se tenhle rozhovor brzy roznese. Přesto dvoustránkový článek v novinách nebude událostí, na kterou budou členové řádu vzpomínat po dlouhé týdny, tou bude Harryho narozeninová oslava. (Už teď se bojím XD)

 

23 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 nika nika | 17. července 2009 v 22:59 | Reagovat

pekná kapitola, uz sa tesim ako to mladez roztoci

2 Viky Viky | 18. července 2009 v 0:27 | Reagovat

tak na tuhle kapitolku se vyplatilo si počkat, už se těšim na tu narozeninovou oslavu

3 Olča Olča | 18. července 2009 v 8:04 | Reagovat

Super kapča ,už se těším na pokračování

4 Pegy Pegy | 18. července 2009 v 10:30 | Reagovat

Super kapča. Moc se těším na pokračování.

5 Bella Bella | 18. července 2009 v 12:01 | Reagovat

Hurááááááááááááá.............konečně....toto trvalo....

6 Alexia Alexia | 18. července 2009 v 12:16 | Reagovat

tak to som zvedava na pokracovanie a ako si to Harry zariadi :-D inac to bolo dost pekna kapitola :-D

7 Rikisa Rikisa | Web | 18. července 2009 v 12:36 | Reagovat

Super, tak to jsem vážně zvědavá na Harryho oslavu, jestlipak se ožerou do němoty? :) A další turnaj? Hm, to zní slibně.

8 petr petr | 18. července 2009 v 13:36 | Reagovat

hura hura hezka kapca sem zvedavej co dale

9 neky neky | 18. července 2009 v 16:19 | Reagovat

Tak jsem bouchnul šampaňský,konečně nová kapitola.
Přečet sem ji snad během vteřiny a už se nemůžu dočkat další.
Jen mě tak napadá další ohroženej druh v Bradavicích to se ti ochránci asi zblázněj

10 Lianell Lianell | 18. července 2009 v 16:41 | Reagovat

Joo je tady další!! A ja mooc hezká. TAk by mě zajímalo kdy se tu objeví pokračování??

11 Alisha Trianel Fare Alisha Trianel Fare | 18. července 2009 v 17:19 | Reagovat

to neky: Spíš se uběhaj, ale Hermioně bude ta přeměna ještě nějakou dobu trvat(Ona není Harry), po oslavě budu muset udělat kapitolu k soudu na ministerstvu(počítám, že ta bude trošku delší, jelikož hodlám Harryho velice dobře obhajovat) a pak teprve se můžeme zabývat přeměnou Hermiony, krom toho bude Harry ještě předčasně odjíždět do Bradavic, sle možná ji pošlu s ním-no na to vám dám asi anketu v některé z dalších kapitol. :-))

12 Dominika Dominika | Web | 18. července 2009 v 19:20 | Reagovat

Tak už sa teším na pokračovanie. Pevne verím že to nebude tak dlho trvať.

13 šárka šárka | 18. července 2009 v 19:39 | Reagovat

super, už se těším na tu oslavu

14 Marek Marek | 18. července 2009 v 21:10 | Reagovat

A kdy plánuješ přidat další kapitolu?

15 Anna Anna | 18. července 2009 v 22:00 | Reagovat

Senza, moc se těším na další kapču. Snad bude brzy.

16 ciaky ciaky | 19. července 2009 v 12:22 | Reagovat

dobrá kapitola

17 KiVi KiVi | 19. července 2009 v 22:20 | Reagovat

To mě teda zajímá co chceš podniknout. Nemám žádný tušení. Jen je škoda, že tam bude chybět Severus.

18 Elen Elen | 21. července 2009 v 21:55 | Reagovat

Nádhera jsem zvědavá jestli se Harry s Hermionou dají dohromady. už se moc těším na další kapitolu

19 Tery Tery | Web | 22. července 2009 v 21:45 | Reagovat

Super kapitolka, ale ukrutně mě zajímá ta oslava. :D Prosím, dej to tam co nejrychleji, já už se nemůžu dočkat. :)
A mimochodem, taky píšu povídky o Harrym Potterovi. Pokud by tě to zajímalo, tak si to můžeš přečíst na týhle adrese - http://tery-harrypotter.blog.cz

20 Elis Elis | 25. července 2009 v 22:41 | Reagovat

supééééér, jen tak dál, těším se na pokráčko!!!!

21 Pheobe Pheobe | 29. července 2009 v 22:59 | Reagovat

vážně skvělí... moc se těšim na další..

22 Petra Petra | 9. srpna 2009 v 23:18 | Reagovat

kdy bude další pls :( přečetla jsem to jedním dechem už je to dýl a nechci čekat :(

23 tajnostka22 tajnostka22 | Web | 10. srpna 2009 v 0:29 | Reagovat

ahooojky...sorry, ale len pred pár hodinami som našla tvoju stránku a tak som sa do nej začítala, že som nemohla písať komenty....veľmi sa mi táto kapitolka zapáčila a už sa teším na ďalšiu

24 Saskya Saskya | 10. srpna 2009 v 22:35 | Reagovat

:-D peknučkééé

25 neky neky | 12. srpna 2009 v 19:50 | Reagovat

Prosím další kapitolu,nemůžu se dočkat

26 Rizell Rizell | Web | 27. srpna 2009 v 11:08 | Reagovat

díky za komplimenty, ale asi Tě zklamu... mám spoustu nápadů, ale k této povídce ne... děj kapitoly zhruba vím, bohužel se nemůžu dostat z prvních vět... i když, možná se nech překvapit, udělám, co bude v mých silách

27 Imala Imala | 7. září 2009 v 17:39 | Reagovat

Suprová povídka ... :D Už se těšim na tu oslavu ... :D

28 Rizell Rizell | Web | 13. září 2009 v 17:11 | Reagovat

vidím, že jsi změnila kabátek a hned jsem dostala chuť na hrozny....
jinak, napiš v čem se ztrácíš a já ti to převelice ochotně vystětlím....

29 Vinci-chan Vinci-chan | Web | 20. září 2009 v 10:41 | Reagovat

Dalšííí kapitolku...tahle byla úžasnáá

30 ................... ................... | 21. září 2009 v 17:08 | Reagovat

prosím přidej pokračování sem zvědavá jak to bude pokračovat:)

31 Bella Bella | 21. září 2009 v 19:41 | Reagovat

Kdy přibude další kapitola??

32 Yuki Yuki | 28. září 2009 v 10:32 | Reagovat

Už se těším na tu oslavu a na tylidi z ochrany zvířat.

33 Hatake Jane/I_LOVE_KAKASHI Hatake Jane/I_LOVE_KAKASHI | Web | 4. října 2009 v 9:47 | Reagovat

téda těším se na další! :)

34 Lianell Lianell | 17. října 2009 v 22:25 | Reagovat

Prosím, kdy tu bude pokračování?!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama