18.kapitola-Sirius na scénu

24. prosince 2008 v 0:01 | Alisha Trianel Fare |  Harry Potter a tajemství rodiny
Bílá sova Hedvika právě proletěla otevřeným oknem v pokoji jejího pána v Zobí ulici. Ten zrovna spal.(co jiného taky lidé dělají v sobotu v sedm ráno,-já teda rozhodně zařezávám xD)

Hedvika trpělivě houkala, dokud se její pán nevzbudil.
"Hedviko, musíš takhle vyvádět v…"podíval se na budík, "sedm ráno? Já spím!"řekl a zase padl do polštářů. Hedvika tedy začala znovu houkat.
"Tak co chceš?!"vylítl, když si ani po půl hodině nedala pokoj. Teprve pak si všiml, že má sova na nožce přivázaný dopis.
Sirius! Konečně napsal!
Harry byl u Dursleyových už dva týdny a za tu dobu mu Sirius ani jednou nenapsal, zatímco od jeho přátel nebo spíš momentálně jediného přítele dostával snad deset dopisů denně. K Ronově dopisu totiž vždycky přidala paní Weasleyová alespoň šest dopisů, ve kterých se ho neustále ptala na to samé.
"Jsi v pořádku?" "Netrápí tě zlé sny?" a podobně. Harry se spaním rozhodně problémy neměl, sem tam nějaký ten sen, ale jinak spal, jak zabitý. Krom dopisů od Rona a jeho matky dostával i dopisy od dvojčat Freda a George, kteří mu popisovali do detailů jejich nové vynálezy, které teď zvládali vyrábět mnohem rychleji, protože si měli za co koupit suroviny, teď když jim Harry dal svoji půlku výhry. Dále pak Harrymu psal Remus, ale od Siriuse ani písmenko!

Harry nedočkavě roztrhl obálku a začal číst.
Milý Harry,


Již brzo si pro tebe přijedu k Dursleyovým-radši jim o tom neříkej, Lily mi jednou vyprávěla, jaká je její sestra a dodnes mám z toho noční můry-, musel jsem si něco zařídit v zahraničí a vyřizoval jsem i nějaké záležitosti pro Brumbála. Tvoje narozeniny se kvapem blíží a já uvažoval, co bych ti měl koupit. Na svých cestách jsem nalezl něco, co se ti bude zaručeně líbit. Musím ti ještě říct, že jsem moc rád, že nejsem mudla, protože kdybych tohle zkoušel přepašovat přes hranice, asi by mi to neprošlo.
No víc ti k tomu neřeknu nebo to ze mě začneš páčit hned, jak se uvidíme. Každopádně se připrav protože takovéhle prázdniny jako budou ty letošní, jsi ještě nikdy nezažil! Každopádně ti přeji pěkný pobyt u příbuzných a to abych brzy dorazil.


Tichošlápek


PS: Psal mi Ron, abych z tebe vymáčkl, co se stalo mezi tebou a Hermionou. To ti zahýbala nebo co? Já myslel, že spolu nic nemáte…Vysvětlíš mi to až se uvidíme, že jo?

"Copak Siriusi, před tebou se dá něco utajit? Začínáš být jak Brumbál!"zašeptal Harry.
"Ale já nemám šediny!"ozvalo se za ním.
"Siriusi!"otočil se Harry a skočil kmotrovy kolem krku. "Tak za prvé, ne tak nahlas a za druhé mi stojíš na noze!"
"Promiň,"poodstoupil Harry.
"Jak jsi se sem dostal?"nevěřil svým očím Harry. Sirius jen pokrčil rameny a nasadil úsměv ala neviňátko.
"Jsem kouzelník!"
"To já taky a nezvládnu se takhle plížit!"
"Právě proto mi dal tvůj otec přezdívku Tichošlápek, já mu zas dal Dvanácterák. To jsme mu ale dali až, když jsme zjistili, že se přeměňuje na jelena. Do té doby to byl paroháč, protože mu jeho Lily pořád s někým chodila.
"Kolik kluků moje máma vystřídala než skončila s mým tátou?"Sirius povzdechl. "Tak to nevím, ale v Jamesově deníku by to mělo být, pečlivě si tam zapisoval, co Lily dělala, kde byla a s kým mluvila. Ten byl zamilovanej víc jak po uši. Už v prváku na ní čučel jak na svatou. No tvoje máma lámala všem kluků srdce, protože s žádným nikdy…no to se mladým neříká."
"Nespala?"
"No s tvým tátou samozřejmě jo,ale co já vím, tak s žádným dalším to nijak dál nezašlo, ale nebudeme tu teď probírat ladné křivky tvé matky. Sbal se a vyrážíme!"
"Teď?"
"Chceš tady zůstat?"
"Ty jsi pil, že tak blábolíš?"podíval se Harry divným pohledem na svého kmotra.
"Že by proto mě tak bolela hlava?"řekl zamyšleně Sirius.
Během půl hodiny si Harry sbalil věci a napsal dopis Dursleyům, že odchází..Před domem se chytil Siriuse za ruku a pak oba dva zmizeli ze Zobí ulice.
--------------
Objevili se na nějaké ulici. Sirius mu podal papírek. "Přečti si to." "Dům číslo 13? Vždyť tu žádný takový není," řekl když marně hledal tuto číslici na stěnách domů. "Bude tu, když si ho představíš." Harry zavřel oči a začal si představovat nějaký barák.

Sirius pozoroval svého kmotřence, zatímco před nimi se objevoval veliký dům. Když Harry otevřel oči Sirius se usmíval jak měsíček na hnoji. "Tak pojď!"řekl jen. Vyběhli schody a Sirius přiložil ruku na dveře, ty se vzápětí otevřely. Harry vešel a přepadl ho divný pocit. Tohle místo bylo plné temnoty. Plné černé magie. Tmavé koberce a tapety, svícny ve tvaru hadů, necítil se v tom dobře. "Siriusi, kde to jsme?"zeptal se.
"V hlavním štábu Fénixova řádu a než začneš mít další otázky, dozvíš se o něm víc později. Jinak tenhle dům patří již po staletí rodu Blacků, momentálně patří mě a protože nevím co s ním, tak jsem ho nabídl Brumbálovi. V té době jsem ale netušil, že mi sem nastěhují celý řád…"
"Tak za prvé tohle je tvůj dům? A sídlo řádu Fénixe?"
"Jo přesně."
"A je to vůbec v Anglii? Já o žádným takovým řádu neslyšel."
"Jsme v Londýně a řád je organizace, o které se sice tak trošku ví i na veřejnosti, ale nemluví se o ní. Něco jako o návratu Voldemorta. Byli jsme tu už za první války, ale ministerstvo nám nikdy žádné zásluhy nedalo. Snaží se utajit, že existujeme a našim členům se snaží znepříjemňovat život. Znáš ty žvásty typu, ministerstvo kouzel slavnostně zabránilo smrti mnoha nevinných kouzelníků v…No prostě znáš to. Kecy ministerstva."
"Jo když se hold sejde inteligence Popletala a Holoubkové, tak to taky podle toho vypadá."

Sirius vyprskl smíchy. "Poberta se nezapře, no nic jdem do kuchyně, já začínám mít hlad, snad něco zbylo. Ale Molly toho vaří hodně,"vyrazil Sirius k jedněm dveřím.
"Molly? To jako paní Weasleyová?"hnal se za ním Harry.
---------
Hermiona si zrovna poctivě mazala na topinku česnekovou pomazánku, zatímco po Ronovy házela škaredý pohled, protože jedl…no neslušně. Seděla zády ke dveřím, tak neviděla na příchozí, ale Siriuse podle hlasu poznala.
"Dobrý ráno! A tobě Rone, dobou chuť!"
Ron se zakuckal a zahuhlal něco jako. "J-, Ha--y!"
"Harry!Drahoušku!"letěla ho obejmout paní Weasleyová. "Siriusi, bylo domluvené, že ho vyzvednou až příští týden!"obořila se na Harryho kmotra.
"Já vím, ale můžeš mi snad mít za zlé, že chci být se svým kmotřencem o chvíli déle?"hodil na ni psí oči.
"No dobře, ale musíme to napsat Brumbálovi…"
"Molly poplach! Musíme okamžitě informovat Brumbála! Harry zmizel!"vřítil se do místnosti nějaký muž.
"Vážně?"zeptal se Sirius.
"Neměl jsi ho hlídat?"
"Když jsem ráno přišel, tak už tam nebyl!"
"Mundungusi,"začal Sirius vražedným tónem, za který by se ani Snape nestyděl, "tys ho měl hlídat od 4 do 9 ráno. Kde zatraceně zase byl?"
"No víš, Siriusi, já…"
"No ale máš štěstí, Harry je mimochodem támhle a myslím, že by sis měl zajít ke gynekologovi."
Hermiona vyprskla kousek topinky a Harry se rozesmál. Když se Hermiona přestala chichotat, řekla.: "Siriusi, člověk co se zabývá očima, je optic! Gynekolog se zabývá-"zrudla.
"Řekněme, že je to lékař, co se zabývá zásadně ženami a to na jistých partiích,"řehtal se Harry.
Ron konečně polkl a řekl.: "Rád tě vidím, kámo!"
"To já tebe taky, Ronalde."
"My tě taky rádi vidíme, Harry!"Ozvalo se mu z obou stran přímo u uší.
"Frede! Georgei! To že se už můžete přemísťovat…"začala paní Weasleyová.
"Znamená, že toho máme patřičně využívat,"řekli oba dva zaráz.
"Jo a Harry jestli nechceš, aby viděl hned po ránu tu čarodějnici jménem Ginny, tak zdrhej."Řeklo jedno z dvojčat.
"Frede, čarodějka je tu i Hermiona."
"Jak uhodl, že jsem to já?"
"Většinou mluvíš první." Dvojčata se na sebe podívala. "Musíme změnit návyky. No Harry, víš Ginny, jaksi…"
"Ginny chodí po ránu s natáčkami a někdy si i zapomene setřít pleťovou masku,"řekla Hermiona.
"Pleťovou masku?"
"Vynález Freda a George, každý den, jak se zbudíš, se ti na tváří objeví pleťová maska různých barev, dá se setřít jen určitým přípravkem a sama zmizí až po dvou týdnech. Na mě taky zkoušeli, ale slíbila jsem jim, že je zakleju tak, že by se za to nestyděla ani Siriova máti a tak mi dali univerzální protilátku,"řekla Hermiona a znovu se zakousla do topinky.
"Siriova máti?"otočil se Harry na kmotra.
"No Hermiona s mojí matkou zrovna dobře nevychází,"nervózně se ošil Sirius a posadil se ke stolu. Harry nazdvihl obočí a taky si sedl ke stolu a začal si nabírat jídlo..
"No moje matka už nežije, ale její obraz tu stále visí, naštěstí už jsem ho zvládl přemístit z přijímací haly do jednoho z volných pokojů,"dodal po chvíli Sirius.
"Ta ženská je příšerná!"začala Hermiona, ale přerušil ji Ron. "Vyřvávala klidně celý hodiny. Myslím, že začnu mít rád zpěv Buclaté dámy."
"To vážně tak kvílí?"smál se Harry.
"Museli jsme s Brumbálem tu místnost zabezpečit speciálním protihlukovým kouzlem. Jinak její hlas všechny ostatní kouzla zničil,"povzdychl si Sirius.

"Siriusi, jestli je ona a její hlas tak příšerní, tak co kdybychom ji poslali jako dárek Voldemortovi?"řekl Harry. "Třeba by z ní zešílel nebo ještě líp, chcípnul."

"Nebo ji dáme Hagridovi, ten je na ty mírumilovná zvířátka"navrhl George.
"Zajímalo by mě co bude mít za mazlíčka letos?"zamumlala Hermiona.
"Doufej, že ne to co mě napadlo,"řekl Ron.
"Co tě napadlo?"zeptal se Harry.
"Že si do chovu vezme Ty-víš ,"zarazil se, "Voldemorta:"
"Tak to bych ten obraz mohl dát rovnou Hagridovi, nevíte, jestli nemá Hagrid narozeniny na podzim? Zbavil bych se máti ještě před Vánocemi,"řekl s takovou nadějí v hlase Sirius, že se celé místnost prohýbala smíchy.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 KiVi KiVi | Web | 24. prosince 2008 v 1:46 | Reagovat

Do chovu :D:D:..Voldemorta! :D:D..To je moc :D:D...Jsem ráda, že je Harry takovej bezstarostnější :)..A jmenuje se Mundungus Fletcher ne Magnus...Každopádně ke gynekologovi by si možná mohl zajít :D:D...Proč ne? :D.....Umírala jsem u toho smíchy :D...Skvělý :D

2 Alexia Alexia | 24. prosince 2008 v 10:13 | Reagovat

uzasne, velmi pekny darecek ,som sa strasne nasmiala, Voldemorta do chovu:D, to bolo teda sranda

3 nika nika | 24. prosince 2008 v 10:37 | Reagovat

pekná kapitola.....Šťastné a Veselé

4 Elen Elen | 24. prosince 2008 v 13:44 | Reagovat

nádhera, šťastné a veselé

5 Viky Viky | 24. prosince 2008 v 14:59 | Reagovat

nádhera, skvělý vánoční dáreček, přeju šťastné a veselé vánoce

6 Marek Marek | 24. prosince 2008 v 15:41 | Reagovat

Jůůů další kapitola. A dobrá :)

7 Sora Sora | 24. prosince 2008 v 16:04 | Reagovat

supr kapčauž se těším na další

8 miki miki | 24. prosince 2008 v 17:59 | Reagovat

už jsem ani nedoufala, že přibude další kapitolka! super! jen tak dál!!!

9 Mozkomor Mozkomor | 24. prosince 2008 v 21:28 | Reagovat

Nejspíš to zhodnotim jenom zkratkou ROFLMAO, přeber si to sama...

10 Alisha Trianel Fare Alisha Trianel Fare | 24. prosince 2008 v 21:29 | Reagovat

naschvál jsem ji dala až po půlnoci, ale napsaná byla už včera v deset. Jinak přeju všem krásný Vánoce, teda já jsem úplně spokojená s tím co jsem dostala, jo a tu chybu jdu hned opravit.

11 Alisha Trianel Fare Alisha Trianel Fare | 24. prosince 2008 v 21:29 | Reagovat

tuhle zkratku neznám!!!

12 Pegy Pegy | 24. prosince 2008 v 23:35 | Reagovat

Super kapitola. Moc se těším na další. Doufám, že bude brzy.

13 KiVi KiVi | Web | 25. prosince 2008 v 1:35 | Reagovat

Roflmao....To je něco jako že ho to super pobavilo a že se z toho smíchu skoro posral :D....Prostě výraz, kterej říká, že to bylo mega vtipný :)

14 Alisha Trianel Fare Alisha Trianel Fare | 25. prosince 2008 v 10:43 | Reagovat

jo díky

15 Kassiel Kassiel | Web | 25. prosince 2008 v 13:51 | Reagovat

Super kapitola. Ještě teď se válím smíchy pod stolem!

16 Bella Bella | 26. prosince 2008 v 12:11 | Reagovat

Skvělá kapitola... hlavně ty poznámky:-)

17 šárka šárka | 26. prosince 2008 v 16:43 | Reagovat

ty jo super kapča už se těšim až přidáš další

18 Pheobe Pheobe | Web | 27. prosince 2008 v 16:40 | Reagovat

krásná kapitolka, jako vždy velmi vtipná :) opravdu úžasná :)

19 Saskya Saskya | 27. prosince 2008 v 18:37 | Reagovat

Super... =D

A je to dom číslo 12, neé 13 :D ...

Jejda, prázdniny začali, rozum odišiel... :)))

20 Wailien Wailien | E-mail | Web | 27. prosince 2008 v 20:41 | Reagovat

skvělá kapitola, jako vždycky a ta cos přidal u mě je taky skvělá

21 kyky-kykaja kyky-kykaja | Web | 28. prosince 2008 v 14:12 | Reagovat

brutalita, stejně jako vždycky, málo který autor dokáže dát hodně vtipu do povídky, aniž by z toho udělala parodii

jé, a prosím tě budeš pokračovat v Jedním slovem blázinec?

22 Nelly Nelly | E-mail | 28. prosince 2008 v 14:48 | Reagovat

jj dům je Grimulandovo náměstí 12, ale jinak je to úplně skvělí! Mohlo by to být sice delší, ale nevadí.....a také doufám, že dostaneme na Silvestra nebo na nový rok dáreček v podobě pokračování?

23 Nelly Nelly | E-mail | 28. prosince 2008 v 14:49 | Reagovat

jj, dům je Grimulandovo náměstí 12, ale jinak je to úplně skvělí! Mohlo by to být sice delší, ale nevadí.....a také doufám, že dostaneme na Silvestra nebo na nový rok dáreček v podobě pokračování?

24 Alisha Trianel Fare Alisha Trianel Fare | 28. prosince 2008 v 22:44 | Reagovat

kuš s tím domem pořád, já to opravím někdy jindy, jinak pokračování?! A napíšete ho za mě?xD

25 Rikisa Rikisa | Web | 29. prosince 2008 v 19:16 | Reagovat

Omlouvám se za pozdní komentář, ale bohužel nějak nestíhám. Kapča byla super, taková krásně odreagující a úsměvná:D

26 Dominika Máchová Dominika Máchová | 29. prosince 2008 v 22:14 | Reagovat

Konečne už som sa nevedela dočka´t pokračovania.

27 Pěťulďas Pěťulďas | 30. prosince 2008 v 16:03 | Reagovat

nádhera a to stím přemisťováním, musela jsem se smát :D

28 potterak potterak | Web | 31. prosince 2008 v 2:20 | Reagovat

Ták. A teď mě zajímá, kdo za mě bude ráno vstávat? Nevěřil jsem, že je na internetu i něco originálního, zábavného a tak čtivého jako tato povídka. Pomalu jsem ztratil naději, když tu náhle spatřím tuhle povídku. Mno, v každém případě autorovi děkuji. A jako každý normální člověk se těším na pokračování. Ale teď už opravdu dobrou noc. :D

29 ClaireM ClaireM | Web | 8. ledna 2009 v 16:20 | Reagovat

Parádní, směju se tu jak padlá... Naši mají vedle v pokoji nějakou návštěvu, tak se bojím, aby se nebohá návštěva ještě nedomnívala, že je v blázinci... :-)

Jinak celá povídka je výborná, ale tahle kapča je asi nejlepší. Kdy bude pokráčko?

30 Ariadna Ariadna | 14. ledna 2009 v 16:29 | Reagovat

dalšidalšidalši........moc DÁLŠÍ....

31 Tereza Tereza | 22. ledna 2009 v 22:20 | Reagovat

Supr kapca!!!Ale honem dalsiiiii!!!!:-)

32 Sandrate Sandrate | E-mail | Web | 27. ledna 2009 v 15:03 | Reagovat

Ahoj, chtěla bych Vás pozvat na mé novězaložené stránky, na kterých rozjíždím psaní HP povídek: www.sandrate.wgz.cz

Doufám, že se Vám na nich bude líbit.

33 Rizell Rizell | Web | 31. ledna 2009 v 19:49 | Reagovat

tak to mě vůbec nyní netrápí :-) .... to nebude můj problém, ale jinak díky za snahu a radu

34 Sukey Hosoakwa Sukey Hosoakwa | 3. února 2009 v 23:08 | Reagovat

ty bláho takhle jsem se eště nezasmála tak rychle přidávej

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama