16.kapitola-Před prázdninami

27. září 2008 v 18:50 | Alisha Trianel Fare |  Harry Potter a tajemství rodiny
Harry prozatím nechtěl Ronovi říct o tom, že je zvěromág, protože věděl, že by z jednoho zájemce měl hned dva. Hermiona si v knihovně našla lektvar, aby věděla, v co se bude proměňovat-z předešlého lektvaru zbyly ingredience-, ale neřekla Harrymu v co se přeměňuje, ani jestli ten lektvar vůbec použila.
Každopádně byli oba nervózní z odchodu Kruvalských. Tak každé odpoledne v knihovně zkoušeli "nenápadné" zamilované pohledy a doufali, že tyto nacvičené pohledy Kruma odradí.

Harry Magického průvodce stihl přečíst do večeře, po níž se vydal za Baziliškem, aby mu oznámil, že z pár dní odjíždí a dva měsíce tu nebude. Bazilišek to vzal dobře. Jenom si neodpustil hadí humor alias poznámku.: "Alespoň tu bude klid!"

Hermiona spolu s Harrym vymysleli první verzi kouzla, už v pondělí ráno. Ron nechápal, proč si Hermiona čte po zkouškách a už vůbec nemohl pochopit, jak přinutila Harryho, aby vzal takové bichle do ruky.

Sirius musel v neděli večer odjet, ale ještě před tím se zastavil za Harrym. V podobě černého psa ho zatáhl do nepoužívané učebny a pak se přeměnil zpátky na člověka.

"Ty vole, Siriusi, ty snad trpíš slintavkou!"nadával Harry, nad svým oslintaným rukávem. Jeho kmotr se jen rošťácky zašklebil a s úsměvem řekl.: "Nebuď drzej mladej parohatej!"

"Náhodou mě Hermiona parohy nedělá nebo máš jiné informace?"

"Nemám i když v tvém věku, bych se ti ji asi snažil přebrat. To asi nebude náhodou, že spolu často mizíte na celé hodiny, viď?"mrkl na něj Sirius.

"Hm," zamumlal Harry. Ve skutečnosti pracovali na "zamilovaném" chování a kouzelné projekci, takže nulová romantika.

"No každopádně, Harry, jsem s tebou nechtěl probírat milostné záležitosti, ale chtěl jsem tě-"

"Povídej, Siriusi, já poslouchám!"skočil mu do řeči Harry, "Chtěl jsem tě pozvat k sobě domů na velké prázdniny, teda jestli budeš chtít…"

"Blázníš? Jasně že chci!"Radoval se Harry. Sirius se taky zasmál a pak řekl. "Bohužel to nebude na celé prázdniny, pár dní budeš u strýčka a tety, ale co nejdřív pro tebe zajedu. Musím si ještě skočit k pár kamarádům a ještě to u mě trochu upravit a tak dále...Každopádně na tvoje narozeniny už u mě budeš!"

------------------------

Ve středu ráno si Harry začal chystat věci, které nesmí zapomenout, výjimečně byli mezi těmito věcmi i knihy z Fénixovi knihovny. Harry si také prošel druhou část knihovny, ve které zatím nebyl a vcházelo se do ní přes Komnatu nejvyšší potřeby, kterou mu ukázal Alex.

Harry si taky skočil za Hedvikou do sovince, už ani nevěděl, kdy za ní naposledy byl. Většinou k němu zaletěla při snídani a dožadovala se pamlsku. Tentokrát ale nepřiletěla a tak musel až do sovince.
---------------------

Snapeovo chování se zdálo být pořád stejné, ale zkušený ředitel hned poznal, že je to jen maska, která zakrývá emociální vibrace o síle zemětřesení, které dokáže vyvolat Sunami.

Černý panter za Severusem v komnatách už nebyl ani jednou.

Severus ho ale několikrát potkal na chodbách. Několikrát se mu ovšem zdálo, že je ten panter takový divný. Smaragdová zeleň nebyla tak zářivá, zuby nevypadaly tak nebezpečně, prostě byl takový divný, jako by to ani nebyl on.

To Harry s Hermionou zkoušeli svou kouzelnou projekci, za značné pomoci Alexe se jim nakonec podařilo ve středu odpoledne dovést kouzlo do této podoby. Kouzla pak nakladli v některých chodbách, měli se spouštět jenom, když tam tudy někdo prošel a to pouze v určitých denních dobách.

Dál už se tímto kouzlem nezabývali, takhle to stačilo.

Harry si večer ještě zkoušel přeměnu na pegase, trošku se zlepšil, na zádech mu (jako koni) vyrašili malé hrbolky. Sice to nebyla křídla, ale i tenhle malý pokrok ho stejně jako Alexe potěšil. Také si zkusil zkombinovat proměnu.

A tak ve fénixově knihovně náhle stál úplně bílý panter. Harry si pomyslel, že je to dost velká výhoda. Bílá se bude hodit v zimě a černá v noci. Zatím nezkoušel zkombinovat části, protože chtěl prvně zvládnout kompletní přeměnu na pegase.

----------

Ron mezitím řešil malou sourozenskou krizi, protože se pohádal s Ginny. Ta začala chodit s někým z Kruvalu už před dvěma měsíci, ale teprve teď se to Ron dozvěděl a zuřil. Fred s Georgem se do toho nechtěli plést a tak radši dál experimentovali se svými výrobky.

Harry s Cedrikem si rovným dílem rozdělili výhru z Turnaje, když zrovna Cedrika vrátili do Bradavic z nemocnice svatého Mugna, kde byl na různých testech. V několika novinách se objevily články jako "Další člověk, co přežil kletbu smrti?"apod.

Kromě tohoto menšího skandálu, který se ovšem jakž tak podařilo ututlat, muselo ministerstvo řešit ještě jeden. Harryho přemístění bylo na ministerstvu vyloženo jako trestný čin-přemístění nezletilého a bez licence. Hodlali to řešit mimo média. Rita Holoubková se k tomu však dostala a už v neděli večer tento článek poslala Dennímu věštci.

Bylo jasné, že s Harrym bude zahájen proces.

Hned poté co vyšlo pondělní ranní vydání Denního věštce se na Harryho nabalila horda spolužáku, kteří mu buď záviděli, že se umí přemisťovat(Mrzimoru a Havraspár) nebo chtěli vědět, jaké to bylo(Nebelvír) nebo na něj z povzdálí vrhali zlé pohledy(Zmijozel).

Profesoři se k tomuto nevyjadřovali s výjimkou Snapea, který si sem tam neodpustil jízlivou poznámku, když viděl Harryho někam spěchat.

-----------

Čtvrtek sedm ráno, před snídaní

Hermiona, Harry a Ron, kterého Harry vytáhl násilím z postele, se sešli ve Společenské místnosti. Povídali si o tom, co budou dělat o prázdninách.

"Já asi pojedu s rodiči k moři, nevím, kam přesně,"řekla Hermiona.

"Ty a něco nevíš?"vyprskl smíchy Ron.

"Nech toho Rone!"Šťouchla do něj Hermiona.

"Rone, za prvé-Hermiona má vždycky pravdu a když ne, platí pravidlo první!"zamumlal Harry a při tom zadržoval smích.

"Nesměj se!"hodila po něm Hermiona vražedný pohled.

"Už se bojím, profesorko McGonagellová!"zavtipkoval Harry, ale Hermioně to zřejmě vtipné nepřišlo.

"A já strachy omdlévám, Srabusi Snapee!"přidal se Ron.

"Kdyby tě slyšel, Ronalde! Kam vlastně pojedeš ty?"vybafla na něj.

"No měli jsme jet za bráchem do Rumunska ale teď, když je Vy-víte-kdo zase zpátky, tak nevím.A co ty Harry?"

"No pojedu k Dursleyovým a pak si mě vyzvedne Sirius. Jo, málem bych zapomněl, ještě budu mít ten proces."

"Jak to myslíš, že tě vyzvedne Sirius?"

"No asi někam pojedem, nechtěl mi to prozradit. Prý si musí vyřídit pár věcí a navštívit starý kámoše a pak někam pojedem."

"Ty se máš! Můj kmotr chodí o berlích už dvacet let a už čtyřicet let nosí zubní protézu,"stěžoval si Ron.

"Ty víš, co to je?"zeptala se ho udiveně Hermiona

"Ani ne, ale říká se tomu tak,"odpověděl Ron.

"A kam vlastně pojedete?"chtěla vědět Hermiona.

"Já nevím! Prej mě chce vzít k němu domů."

Hermiona jen nevěřícně zakroutila hlavou.

"No nic, kluci, je půl osmé, jdeme na snídani!"zavelela a zamířila k obrazu Buclaté dámy.

Ron souhlasně zamručel, protože mu už kručelo v břiše a Harry vyběhl za ní.

"Počkej na mě! Mio! Tak čekej!"doběhl ji.

"Co pak si zapomněla?! Dneska je čtvrtek! Dneska odjíždějí!"připomněl jí.

"A jo vlastně! To bysme asi měli přijít spolu, že?"

"To bysme zaručeně měli přít spolu!"chytl ji za ruku.

-------

Kruma ale jejich příchod moc neodradil, pořád po Hermioně pokukoval a vrhal na Harryho dost zlé pohledy. Harry mu je s chutí vracel a naschvál se při jídle na Hermionu dost obracel a šeptal jí do ucha.

"Ty Hermiono, nechceš se pak projít kolem jezera?"řekl zrovna, když se po nich Krum ohlédl.

"Harry,"oslovila ho a podívala se mu přímo do očí, neušlo jí totiž, o co se Harry snaží, "včera večer jsme byli na severní věži!"

"To nesmím svoji holku zvát na rande?" nahlas se zeptal Harry na oko dotčeně, "náhodou jsem objevil jedno místo, který by se ti líbilo."Naklonil se k ní. Když periferním viděním viděl, jak se na ně Krum dívá, sklouzl pohledem z jejích očí na její ústa. A pak si přejel jazykem po rtech. Krum vypadal, že zlostí praskne, odhodil příbor a razantně vykráčel z Velké síně.

Hermiona, Harry i Ron, kterému došlo-konečně- kvůli kterému klukovi to ti dva hrají, vyprskli naráz smíchy. Hermioniny vlasy se při tom nebezpečně naklonily nad pohár s džusem. Zastrčila si je za ucho a vstala.

"Jdu se převlíknout! Za půl hodiny, ať si u dveřích ve Vstupní síni,"řekla ještě Harrymu a odešla.

"Vy na to rande vážně jdete?"zeptal se Ron. "Poslední dobu spolu mizíte na celý hodiny!"

"Rone, já nehodlám Krumovi dát byť jen jedinou příležitost mluvit s o samotě! Krom toho, myslíš, že tohle bylo jediný, co jsme nacvičovali?"Harry si odfrkl. "Až skončíme, Krum bude vědět, že Hermiona jeho nebude!"

"Buď anebo ti dá pěstí."

"Hm, ale to by mě prvně musel ten kačer Donald, doběhnout!"zasmál se Harry a zvedl se.

"Kačer Donald?"opět se projevila Ronova "inteligence". "To je kdo?"zakřičel ještě za Harrym Ron, ale to už chlapec, který přežil, vyšel z Velké síně.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Saskya Saskya | Web | 27. září 2008 v 19:12 | Reagovat

Káčer Donald - to bolo dokonalé xDDD...

Krásna kapitola, som zvedavá, čo Hermiona s Harrym ešte hodlajú spoločne predvádzať :-))

2 Viky Viky | 27. září 2008 v 19:38 | Reagovat

nádhera, nejlepší byl ten konec - kačer Donald =), eště deset minut potom, co sem to dočetla sem smíchy nemohla popadnout dech, skvělá kapitolka

3 Dominika Máchová Dominika Máchová | 27. září 2008 v 20:32 | Reagovat

Super a ten koniec bol najlepší! Teším sa na pokračovanie!

4 Alexia Alexia | 27. září 2008 v 21:01 | Reagovat

nazdarek

tesim sa uz na pokracovanie lebo toto bolo docela pekna kapitola

5 Marek Marek | 27. září 2008 v 21:24 | Reagovat

Pěkná kapča, hlavně narážky na Ronovu orientaci v mudlovských věcech

6 Weruu.. Weruu.. | Web | 27. září 2008 v 21:29 | Reagovat

mazecka kapitolka..jen tak dal..uz se tesim na dalsi..

7 nika nika | 27. září 2008 v 21:32 | Reagovat

jj, pekna kapca

8 Sue Sue | Web | 27. září 2008 v 22:51 | Reagovat

Ahojky,

parádní kapitola! Jsem zvědavá, co ještě udělají. Už aby tady byla další kapitola. ;-)

Měj se...

9 fox fox | 27. září 2008 v 23:06 | Reagovat

super kapitola

10 Mariana Mariana | Web | 27. září 2008 v 23:11 | Reagovat

Super! Chudák Krum...kecám:-D Dobře mu tak.

11 Pegy Pegy | 27. září 2008 v 23:29 | Reagovat

Jen tak dál. Jen tak dál. :)

12 Síla Síla | 27. září 2008 v 23:47 | Reagovat

Skvělé.......

13 KiVi KiVi | Web | 27. září 2008 v 23:55 | Reagovat

úžasný :D...ale v copak se Mia proměňuje? prosím ale doufám, že to nebude žádný magický zvíře..u Harryho to stačí ;) Jinak kačer Donald..xD xD to je dobrý :D A ten proces bude zajímavej ;) Jsem na to vážně zvědavá..tak lidi pište komenty nebo si vás najdu vy bastardi :D

14 kapi kapi | 28. září 2008 v 10:50 | Reagovat

pekná kapča

15 philotheos philotheos | 28. září 2008 v 12:05 | Reagovat

hezké...

16 AndyS. AndyS. | 28. září 2008 v 12:19 | Reagovat

Hlavně by v tom procesu nemělo chybět Harryho přemístění v 7 letech, a aby to neskončila jako "dětské" přemístění, ale aby se v tom Popletal šťoural.

Jinak pěkná kapča. Mimochodem, blížíme se k 20-ce...

17 Stesii Stesii | Web | 28. září 2008 v 12:27 | Reagovat

ouou fajnáá kapitolka:D ta hra Harryho a Hermiony se mi faakt líbí:D dost mě zajímaá co se stane u jezera :D že by...??:D:D

PS: mimochodem..kdyby jste si někdo chtěli počíst, tak jsem po dlouhé době opět přidala kapitolku.. :D sry za reklamu :)

18 Shelis Shelis | 28. září 2008 v 14:52 | Reagovat

Zezačátku mě to přišlo jako takové zhrnutí toho, co se stalo, ale postupem se to zmšnilo a byla to opět ta skvělá povídka.Moc se těším na další a hodně štěstí ve škole :D

19 Kassiel Kassiel | E-mail | Web | 28. září 2008 v 15:03 | Reagovat

super kapitolka! kačer donald byl nejlepší =) rychle pls další

20 šárka šárka | 28. září 2008 v 15:44 | Reagovat

bezva kapča, ten kačer Donald s tou zubní protézou, ale i ta slintavka bylo to fakt dobrý

21 elbeteh elbeteh | 28. září 2008 v 18:17 | Reagovat

Super kapča, moc se mi to líbilo-hlavně se mi líbí jak si Severus zvykl na pantera a tedˇ mu chybí.

22 Pheobe Pheobe | Web | 28. září 2008 v 18:35 | Reagovat

Ahojky. úžasná kapča :) hodně dlouho jsem se na ni těšila, tak doufám, že brzo bude další :) mimochodem - máš tam dobrý hlášky :)

23 KiVi KiVi | Web | 28. září 2008 v 18:51 | Reagovat

Tákže máme tady něco přes dvacet komentů a začínám vyhlížet kapitolu :D:D

24 Alisha Trianel Fare Alisha Trianel Fare | 28. září 2008 v 19:23 | Reagovat

Tak tohle jsem vážně nečekala, lidi vy mě překvapujete víc než já sama sebe! Já myslela že tu bude jen pár komentářů a 23 jich tu je...no mě trefí xD dělám si srandu, no nic jdu se najíst a pak zkusim něco napsat, ale nic neslibuju! Jinak k vašim teoriím...mě spíš zajímá co bude u Siriuse...

25 Arcona Arcona | 28. září 2008 v 20:36 | Reagovat

hezká kapitolka, těšim se na další

26 miki miki | 28. září 2008 v 21:59 | Reagovat

super kapitolka! myslím, že limit už jsme dodrželi, takže se nemůžu dočkat další kapitolky!:D:D:D

27 kiki kiki | 29. září 2008 v 16:18 | Reagovat

nádhera prostě nádhera.*skáče radostí a zpívá si*seš nejlepší, dnešní den je opravdu fajn

28 Estel Estel | 29. září 2008 v 16:23 | Reagovat

Nádhera, ty píšeš prostě božsky

29 aly aly | 30. září 2008 v 16:55 | Reagovat

super už se těším na pokráčko

30 Lusi Lusi | 30. září 2008 v 17:09 | Reagovat

skvělí už se tešim na další

31 Pěťulďas Pěťulďas | 30. září 2008 v 21:33 | Reagovat

vypadá to, že limit je splněnej, takže bych teoreticky nemusela psát svůj koment :-)

ale já nebudu zlá: moc se ti to povedlo a doufám, že kapitolka připluje rychle :*/

32 katie katie | 3. října 2008 v 9:51 | Reagovat

super kapitola, moc se povedla

33 rikisa rikisa | Web | 4. října 2008 v 15:21 | Reagovat

tak teď ten první komentář určitě nestihnu :D. Kapitolka byla moc pěkná, akorát mě zarazilo, že Harry bude mít proces kvůli tomu, že se přemístil když mu šlo o život, ministerstvo se mi zdá v tomto případě padlý na hlavu... Každopádně se těším na pokračování.

34 Berninka Berninka | 4. října 2008 v 19:53 | Reagovat

nemám slov, jedna z nejlepší kapitolek

35 KiVi KiVi | Web | 4. října 2008 v 21:40 | Reagovat

Alisho? Zvládneš napsat kapitolu o víkendu?

36 astrokaas astrokaas | E-mail | Web | 9. října 2008 v 21:07 | Reagovat

Výborná kapitola

37 Ivi Ivi | Web | 11. října 2008 v 9:44 | Reagovat

Oh, má cenu sem dávat svůj komentář, když jich tu je 37?!:D

38 Lupus Lupus | 11. října 2008 v 21:14 | Reagovat

nádherná kapitola

39 avlako avlako | 15. října 2008 v 20:43 | Reagovat

skvělá povídka a eště lepší kapitola

40 Iva Iva | Web | 19. října 2008 v 22:59 | Reagovat

jj supa kapitolka ale neříkala si nahodou že bude další když tu bude aspon 20 komentů tak rychle přidej další tohle je totiž skvělá povídka ještě sem nenarazila na provídku která by probíhala v Harryho čtvrtym ročníku větština jich začína od pátýho nebo je to už od začátku jinak tak se mi to moc líbí tak jen pokračuj už se nemůžu dočkat další kapitolky :)

41 Blytonka Blytonka | 21. října 2008 v 21:35 | Reagovat

Je to moc hezký...

42 Severuska Severuska | 27. října 2008 v 15:22 | Reagovat

pls Alisho napiš pokráčko já se asi zbláznim a povidka je užasna

43 noriska noriska | Web | 28. října 2008 v 18:26 | Reagovat

Alisho, pls dalsi kapitolku.. uz se fakt nemuzu dockat

44 Potterak Potterak | E-mail | Web | 1. listopadu 2008 v 23:05 | Reagovat

Tak tomuhle říkám povídka. Je to dobré, má to grády, nové a neokoukané nápady, děj a vůbec se to strašně dobře čte. Díky, žes mi svou povídkou zpříjemnila můj čas.

45 Lilly Lilly | Web | 2. prosince 2008 v 10:35 | Reagovat

Tvoje povídka se mi moc líbí a tato kapitola je skvělá. Těším se na pokračování a doufám, že bude,co nejdříve

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama