14.kapitola-Severusi, máš návštěvu!

21. srpna 2008 v 20:26 | Alisha Trianel Fare |  Harry Potter a tajemství rodiny
Brumbál se už tři týdny nebavil s ministrem kouzel a to hned ze tří důvodů.
První důvod…Ministr neuznal to, že je Voldemort zpět.
Druhý důvod…Ten kretén Popletal si vzal s sebou při zatýkání Bartyho Srka dva mozkomory, kteří Srka okamžitě vysáli.
Třetí důvod…Měl a stále má moc práce se sháněním členů Fénixova řádu.
Harry byl v bezvědomí ještě týden poté, co Voldemort získal zpět své "lidské" tělo. Další dva týdny mu Madam Pomfreyová podávala uspávací lektvar, aby nemusel cítit bolesti. Když usoudila, že by tos ním už nemuselo být tak vážné, přestala mu lektvar podávat a mohl se konečně probudit.
Sirius u něj celou tu dlouhou dobu ležel mimo chvil, kdy šel na záchod, koupal se nebo když jedl. Jelikož se ho snažili odlákat z ošetřovny na delší dobu dostávat poslední týden vodu a psí granule do dvou misek, jenž mu Hermiona umístila až k dveřím ošetřovny, aby měl nějaký pohyb.
Jelikož Harry potřeboval všelijaké ozdravné lektvary, měl Severus pohotovost a musel pořád vařit a vařit a vařit různé lektvary. Ron s Hermionou byli u Harryho každý den. Jejich stav vyjádřím příkladem na Hermioně. Přestala totiž chodit do knihovny.
Z celého hradu si nikdo nevšiml, že se Ďáblík už dlouho neukázal, kdo si toho všiml, většinou si myslel, že se Ďáblík schovává, protože školními pozemky a někdy i hradem-když jim to Brumbál dovolil- se to hýřilo novináři, reportéry, fotografy a dalším bůh ví čím.Myslíte si, že Harry zůstal dobrovolně na ošetřovně?
Kdepak…
------------------------------------
Jednoho večera se v podobě kocoura se vyplížil z ošetřovny, kde nechal na svém lůžku vzkaz, že se jde projít.
Pak, pořád jako kocour, vběhl do Velké síně, kde právě začínala večeře, a vyskočil na Nebelvírský stůl. Studenti si na něj, jak už to bylo zvykem, ukazovali, drbali ho za ušima, nabízeli mu kousky jídla, ale on jako vždycky došel až k Hermioně a nechal se od ní nakrmit. Pak si lehl vedle jejího talíře a pozoroval své okolí.
Ron se jako vždycky cpal, Ginny ho peskovala, Hermiona způsobně jedla příborem tak, aby neudělala na talíři ani skvrnku navíc. Harry si říkal, že by měl taky ještě něco sníst, protože, jakmile bude větší, bude mít zase hlad. Seskočil z Nebelvírského stolu a zamířil ke stolu s profesory. Brumbál se jako vždycky bavil s profesorkou McGonagellovou a Snape zatímco jedl, vrhal ledové pohledy po celé síni.
Harry se mrštně dostal za profesorský stůl, kde se přeměnil na pantera. Přešel ke Snapeovi a hlavou mu strkl do loktu. Snape sebou trhl a podíval se, kdo do něj strká. Málem nadskočil, ale samým šokem zůstal strnule sedět. Pak panterovy uštědřil mírný pohlavek. Harrymu to ale nevadilo. Spokojeně se Snapeovi otřel o ruku a začal příst na celou Velkou síň. Všichni studenti a i profesoři se zdáli být zmatení, nejvíc ze všech Zmijozelští.
"Ty máš ještě hlad? Teď jsi jedl, ztloustneš a pak tě dožene i paní Norisová! No a nedívej se na mě jak neviňátko, já vím moc dobře, kdo jí vyplašil natolik, že mi vběhla do kabinetu!"Podrbal pantera za ušima, ten dal přední tlapy na stůl a dál poslouchal lektvaristu.
"Příště si hrajte na honěnou někde jinde, jasné? Jinak z tebe udělám jednu z přísad do svých lektvarů,"řekl Snape. Při slově "lektvarů" sebou panter trhl a přiblížil se hlavou ke svým tlapám, jako by se jimi chtěl zakrýt. Nenápadně se při tom přiblížil ke Snapeově talíři.
V tu chvíli vběhla do Velké síně madam Pomfreyová.
"Pane řediteli! Pane řediteli!"snažila se popadnout dech.
"Pan Potter, on…on zmizel! Nějak se dostal z ošetřovny a jenom nechal vzkaz, že se jde projít, ale já ho nikde nemůžu najít!"
Jakmile Harry spatřil ošetřovatelku sebral maso ze Snapeova talíře a běžel pryč. Jakožto nejlepší cestu ke dveřím Velké síně si zvolil Zmijozelský stůl, přes který přeběhl neuvěřitelně rychle. Vběhl do vstupní síně a pak už ho neviděli. Zmijozelský stůl byl téměř doslova v troskách. Tedy stůl držel, ale to všechno, co bylo na něm, bylo troskách. Talíře rozházené, jídlo vysypané na ubrus, číše rozlité. Příbory na všechny strany.
"Zdá se, že Harry není jediný, kdo nemá Madam Pomfreyovou zrovna v lásce,"zašeptala Hermiona, ale v tichu, které vládlo Velké síni, to šlo slyšet až moc dobře.
--------------------------------
Když se později Severus Snape vracel ke svému kabinetu, aby si zkontroloval lektvar, s nímž experimentoval, -Měl lektvar samozřejmě ve své tajné laboratoři, aby se k němu žádný student nedostal.-zjistil, že před dveřmi od kabinetu leží panter se zavřenýma očima. Jenom klidné oddechování naznačovalo, že není mrtvý. Jak se k němu Severus přibližoval, panter sebou náhle trhl, zívnul a zvedl se na všechny čtyři. Snape si taky všiml, že panter je v kohoutku velký spíš tak metr dvacet a ne dva metry.
"Co ty tady? Schováváš se? To tě vážně Pomfreyová tak vyděsila? Tak pojď!"
Harry věděl, že v celých Bradavicích nemá lepší úkryt. Kdo by čekal, že bude Harry v soukromých komnatách profesora, kterého nesnášel?Panter si jako minule lehl na koberec před krbem a spokojeně si položil hlavu na přední tlapy. Severus se spokojeně ušklíbl, panterovi se před krbem asi dost líbilo nebo měl rád teplo, to se ale dalo čekat, když byl, kdo ví jakou dobu na studené zemi před kabinetem. Bylo už sice léto ale ve sklepení byla pořád zima. Skočil si zkontrolovat lektvar a vrátil se do obývacího pokoje. Panter spal, jak zabitý. Severus mu vyčaroval misku s vodu, kdyby se panter náhodou v noci probudil a měl žízeň, pak šel profesor lektvarů spát.
------------------------
Harryho i Severuse probralo kolem půlnoci zděšené pískání. Domácí skřítci, kteří uklízeli Severusovi komnaty se hrozně lekli pantera a začali pištět tak hlasitě, že kdyby neměl Severus komnaty zajištěné proti zvukovými kouzly, byli by skřítkové slyšet až v Brumbálově pracovně. Severus na sebe rychle hodil černý župan-jak jinak- a vběhl do obývacího pokoje. Panter se zrovna zvedal.
Severusovi dalo značnou práci skřítky uklidnit a pak jim vysvětlit, že jim panter nic neudělá. Nakonec se uklidnili, ale řekli, že tu radši uklidí až ráno. Pak zmizeli. Snape nad tím jenom zakroutil hlavou, pak uslyšel zaskřípání otevíraných dveří. Panter vklouzl do kabinetu, jeho dveře byli opět zamčené.
"Chceš ven, studentíku?"zeptal se ho Severus a posadil se za stůl.
"Já vím,. Že jsi student, minule jsem ti četl myšlenky. Jak se ale zdá, nějak ses naučil vytvořit zeď ve své mysli. Sice bych ji snadno zničil, ale myslím, že v podobě pantera jsi příjemnější a taky…"
"Severusi, jsi tam?"v krbu se vynořila ohnivá hlava Albuse Brumbála.
"Ano, jsem tady! Co potřebuješ, Albusi, tak pozdě?"
"Máš návštěvu, sice je pozdě, ale prý by s tebou ráda mluvila-"
"Ona?"přerušil o Snape.
"Slečna Mulishová,"řekl ohnivý Brumbál.
"Kate? Nejsem tady!"
"A kde bys asi byl? Na schůzi smrtijedů?"
"Na tý bych byl radši než s Kate!"
"Severusi, snad se nebojíš?" Panter vyprskl smíchy.
Snape se na něj podíval a pak Brumbálovi povolil, aby mu sem Kate pustil. Prvně si ale zaběhl do ložnice, aby se oblékl do svého obvyklého černého hábitu, Katherine se zjevila ze zelených plamenů s velice zvláštním výrazem, když zrovna zavíral dveře od svých komnat..
"Dobrý večer, Severusi,"pozdravila.
"Kate?"oslovil ji Snape.
"Ty máš nového mazlíčka?"zeptala se pohledem upřeným na pantera.
"Není nikoho, chodí si prostě hradem sem a tam."
"Lidé z organizace na ochranu ohrožených druhů se už o něj zajímají. Chtěli by ho odvést na svou chovnou stanici a studovat ho."
"Nemyslím si, že by se mu to zrovna líbilo,"řekl Snape a vyměnil si s panterem pohled. Harry zavrčel, přešel ke stolu a otřel se Severusovi o nohy.
"Zdá se, že tě má rád."
"Je tady klid, schovává se tu a protože není hloupý, tak je celkem milý na zdejšího pána."
"A tobě vůbec nevadí, že tu máš Kouzelného černého pantera?"
"Kouzelného černého pantera Erisedského,"opravil ji Snape.
"Jistě, ty jsi odborník, víš to ze všech nejlíp,"řekla jízlivě.
"Jenom se o tyto tvory zajímám,"bránil se Snape.
"Spíš než zájem je to posedlost."
"Ty mi to nevěříš!"
"Severusi, ty jsi v sedmém ročník vypadl ze šestého patra a údajně tě zachránil černý panter, kterému vyrašila ze zad křídla a pak už si prý nic nepamatuješ. Kdo má tomuhle věřit!? Nikdo z tvých spolužáků ho neviděl!"prskala.
"Byl tam!"
"Ne ve chvíli, kdy tví spolužáci vykoukli z toho okna. Co bylo o půl minuty později!"
"Oni se umí zneviditelnit!"
"Vážně?Nebo je to jenom tvoje představa!"
"Kate, kvůli hádkám na tohle téma jsme se rozešli!"
"Tak umí to nebo ne?"
Severus se prvně podíval na pantera a pak na Kate.
"Umí!"řekl nakonec.
"Když byl tady minule, vyndával jsem mu ve svých komnatách střep, otevřel si sám do kabinetu, ale z něj už se sám nedostal. Zamknul jsem. Když jsem za ním šel do kabinetu zmizel a ačkoliv jsem prohledal celý kabinet, nikde nebyl. Takže buď se tady umí přemisťovat nebo se umí zneviditelnit."
"Severusi, pláště z těchto zvířat nikdy nefungovali. Proč asi?"
"Možná, že po smrti z nich část kouzel vyprchá."
"Hele, kde ten panter vůbec je?"zeptala se náhle Katherine.
"Ďáble!"zařval Severus.
"Panter se zviditelnil u dveří na chodbu. Packama si zakrýval uši.
"Teď už mi věříš?"osočil se na Kate a pak šel panterovi otevřít nebo spíš ho vyhodit. Jakmile za panterem zaklapli dveře, otočil se Snape znova na Kate, ve tváři byla bledá, sice ne tak jak on, ale přece.
"Nechceš si sednout?"
"Já-, asi jo."
Vyčaroval jí pohodlné křeslo a sám si sedl do své strohé židle.
"On, on se jmenuje Ďábel?"
"Říkají mu Ďáblík. Skočil jedné otravné studentce po krku. Chtěla se s ním mazlit. Změnil se do své největší velikosti a přitiskl jí špičáky na krk. Ještě týden řvala, že je to děsná bestie. Podle mě ale byla děsně otravná."
"Jak to myslíš do své největší velikosti?"
"Ve všech knížkách najdeš, že se můžou být buď stejní jako normální kočka nebo jsou z nich panteři, kteří mají v kohoutku dva metry,"Kate údivem hvízdla, "dneska měl v kohoutku tak metr dvacet, takže bych řekl, že tu velikost si může sám určovat. Kate, proč jsi vlastně tady?"
"Byla jsem za Brumbálem a řekla jsem si, že se můžu stavit, když už jsem tady."
"Takhle pozdě?"
"V tuhle dobu obvykle nespíš."
"Proč si přišla za Brumbálem?"zajímal se Severus. Kate vstala a pak začala mluvit.
"Na ministerstvu je jisté zařízení, které sleduje přemístění kouzelníků pod patnáct let. Zjistili, že to přemístění a ta velká rána, bylo asistované přemístění, kdy se přemisťoval Harry Potter."
Snape oněměl. " Již byli za panem Diggorym v nemocnici svatého Mugna, ten jim řekl, že on Harryho jenom naváděl. Celé by se to asi ani moc neřešilo, kdyby to bylo první přemístění pana Pottera."
"On už se někdy přemístil?"
"Když mu bylo sedm! A zavři pusu, Seve!"
"Neříkej mi tak!"
"Proč bych neměla?řekla šeptem, ruce si položila na stůl před Severusem a naklonila se přes stůl až nad netopýra.
"Co by jsi mi udělal?"řekla zvláštním tónem.
"Co by jsi chtěla, abych ti udělal,"odpověděl jí a na tváři se mu objevil usměv. Jejich hlavy a hlavně rty se k sobě rychle přibližovali až splynuli v polibku…a zbytek noci si můžete domyslet sami.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 AndyS. AndyS. | 21. srpna 2008 v 21:59 | Reagovat

Ach! Krásné! Prosím, pokračuj co nejdřív, je to opravdu povedená povídka. Možná by mohl Ďáblík zase něco vyvést?

2 Mariana Mariana | Web | 21. srpna 2008 v 23:05 | Reagovat

Super kapitolka. Líbí se mi, jak se ti dva spřátelili. Jsem zvědavá, jak Sev zareaguje, až zjistí který studentík to je:-D

3 nika nika | 22. srpna 2008 v 17:18 | Reagovat

pekná kapitolka, dúfam že pokračovanie bude skoro

4 Hany Hany | 22. srpna 2008 v 20:34 | Reagovat

Představuji si ten zbytek noci, určitě spolu hráli šachy!! Stopro!! Co by přece jiného mohl dělat  profesor Snape!! Super, pokračuj prosím rychle, jsem hrozně napnutá.

5 lizí lizí | 22. srpna 2008 v 20:39 | Reagovat

super  jen se dívám bo blocích a hele kapitolka!!myslela jsem že budu tančit si domyslete sami  jak by to dopadlo...

jinak moc krásné

6 leon leon | 22. srpna 2008 v 21:55 | Reagovat

a jedeme dál...

bezva, bezva, bezva a teď další

7 Estel Estel | 22. srpna 2008 v 21:58 | Reagovat

úchvatné ,píšeš prostě dokonale

8 KiVi KiVi | Web | 24. srpna 2008 v 2:15 | Reagovat

ježiši! Severuse třefí až se dozví, že ten kdo se k němu lísal byl Harry xD xD ježiši.. xD asi bude muset k Mungovi :Dale skvělý..ale doufám, že další bude rychlejc ;)

9 Saskya Saskya | Web | 24. srpna 2008 v 16:24 | Reagovat

Som zvedavá na Snapeovu reakciu, až zistí kto je Ďiablik xD

Dajakí kamoši sa s tých dvoch stali... :))

Veľmi pekná kapitola... dúfam, že Harry sa s toho problému s premiestnením hravo dostane... :)

10 Alexia Alexia | 24. srpna 2008 v 23:49 | Reagovat

ja chcu dalsi moc pekna kapitola

11 nency nency | 25. srpna 2008 v 15:33 | Reagovat

klááásnééé těším se na pokračko juhu

12 katy.kate katy.kate | Web | 25. srpna 2008 v 20:04 | Reagovat

kráááásná kapitolka, Trianel!

Mám dotaz: kdy něco přibude k splněnýmu snu nebo noční můře? :-D

13 Viky Viky | 26. srpna 2008 v 16:41 | Reagovat

skvělá kapitolka, doufám, že pokračování bude co nejdřív

14 Abigail Abigail | 4. září 2008 v 9:40 | Reagovat

Jú láska, tak to je pěkný! A Harrymu se u profesora Snapea líbí. je to dokonalý. Krásná kapitolka, díky :D

15 Teri Teri | 1. října 2008 v 7:28 | Reagovat

Moc pěkná kapča, další kapitolku prosííííííííím

16 vintage beach wedding dresses vintage beach wedding dresses | E-mail | Web | 16. ledna 2013 v 4:22 | Reagovat

When shopping for homes for sale across San Antonio, you have to qualified from the culture at relief.
http://www.pathdress.net

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama