10. kapitola-Panter a děs

15. března 2008 v 19:02 | Alisha Trianel Fare |  Harry Potter a tajemství rodiny
Harry se snažil přeměnit do podoby pegase, ale dosáhl pouze toho, že jeho kůže zbělala, vyrašili mu bílé chlupy po celém těle a záda ho neskutečně bolela. Nechápal to, vždyť přeměnit se do kočky bylo tak snadné! No, hodně se naučil o kočičím chování a smyslech, zarazilo ho, že jako kočka vidí barevně a přečte cokoliv-někde si přečetl, že kočka vidí bílou stránku s černým textem šedě. Jeho zrak v této podobě byl dokonce lepší jako člověka. Přes jeho neúspěšnosti v přeměně na pegase to zkoušel dál. Po měsíci dokázal přeměnit své ruce a nohy na kopyta a jeho tělo se změnilo na koňské, neměl ale hřívu ani ohon. Nebyl jediný náznak po křídlech. To se mu podařilo až po dalších třech nedělích. Snažil se přeměnit na pegase S KŘÍDLY, ovšem soustředil se až příliš moc na křídla.
Vypadal teď jak anděl. Kompletní přeměna se mu ale stále nedařila.
Proč mi to poprvé tak šlo a teďka mi to nejde vůbec!pomyslel si.
Myslím, že tvoje tělo dokáže s klidem změnit tvar v kočkovitou šelmu-zvlášť když si ji tak pečlivě studoval. Cítíš se v té podobě svobodný. Jenomže o pegasovi nevíš skoro nic. Ale zato hrozně miluješ létání. Zkus si představit, jak letíš. Jak letíš v podobě pegase.
Harry zavřel oči a snažil si to co nejživěji představit. Nic.
"Zatraceně!"zanadával si Harry.
Zkoušel to i nadále, ale pořád se nepřeměnil celý.
Harry si přes tyto neúspěchy poslední dny před posledním úkolem, který měl být v nějakém Bludišti, jež stálo na místě Famfrpálového hřiště, užíval. Na vyučování sice chodil,ale učitelé po něm více méně nic nechtěli. V zájmu vítězství Bradavic a udržení Bradavických šampiónů v co nejlepší formě se dokonce ani Snape v hodinách choval celkem "slušně" i když své jedovaté poznámky si neodpustil. Po vyučování se loudal po škole v kocouří podobě nebo si celé hodiny povídal s Alexem. Fénix byl občas nevrlý, ale jinak skvělý společník. Harry se ale také učil, ne sice do školy, ale zato celé hodiny zkoušel nová kouzla-převážně obranná a útočná- a opakoval ty staré. Často se vplížil v podobě kocoura do Nebelvírské věže, kde blbnul s Křivonožkou. Studenti pozorovali jejich mírné rvačky se smíchem i údivem. Kocouři si v jednu chvíli hráli, v druhou se rvali, pak odpočívali nebo loudili něco po Hermioně a ostatních studentech. Holky si chtěli na Harryho v kocouří podobě šáhnout, ale po pár dnech toho nechali. Totiž jedna velice otravná holka se ho snažila pohladit(byli zrovna na chodbě před sborovnou) a nechala se odradit ani prskáním ani ničím jiným. Harry neměl jinou možnost jak se jí zbavit. Skočil po ní. V jediné vteřině se ale změnil v dvoumetrového pantera. V letu zavadil o nějakou vázu. Dívka málem omdlela hrůzou, když jí přitiskl ostré zuby ke krku. Náhle ho ale někdo uchopil za kůži na krku a od dívky odtáhl. Byl to Snape. Harry na něj zavrčel, ale Snape od něj neodstoupil a jenom šeptem řekl.:
"Kouzelný černý panter Erisedský."Profesoři+Brumbál měli zrovna poradu a když uslyšeli hluk, rychle vyběhli ven.
"Severusi, radši bys od něj měl odstoupit,"poukázal na nebezpečnost šelmy Brumbál.
"Nemyslím si, že mi ublíží. Byl mezi lidmi víc jak měsíc a nikomu nic neudělal."Snape se neměl k odchodu. Harry znovu ale hlasitěji zavrčel.
Snape dělal, že ho neslyší. Natáhl ruku k hlavě pantera. Harry otevřel tlamu, vycenil zuby a mocně zařval. Snape ho chytl za hlavu a přinutil ho nechat tlamu otevřenou. Chvilku očima zkoumal chrup a dásně pantera, pak pustil ho pustil a otočil se na ostatní obyvatele hrad.
"Možná to nevíte, ale tento tvor je na seznamu nejohroženějších kouzelných tvorů. Od osmého století byl zahlídnut pouze šestkrát, naposledy ho viděli před sto padesáti třemi lety v Irsku.
Kouzelný černý panter je velice vzácný, podle legend se prý dokáže zneviditelnit.
Proto se kdysi začal lovit, tenkrát ho chtěli na výrobu neviditelných plášťů, ukázalo se ale,
že pláště z těchto tvorů neměli žádný magický účinek.
Dokáže být stejně velký jako kočka, ale dá se snadno poznat podle očí, jenž mají vždy neobvyklou barvu.
Tito panteři dospívají mezi šestnáctým až sedmnáctým rokem života. Nikdo neví, jakého věku se dožívají.
Tohle je samec. Je mu, řekl bych necelých patnáct let.
Tito panteři mohou být značně nebezpeční, když je rozzuříte, jak se slečna Brownová již poučila. Tenhle ale nebyl zase tolik naštvaný, jinak by jí šel okamžitě po krku. Tohle bylo jen varování, ale doporučuji vám, abyste se ho už nikdo nikdy nedotýkal, když na vás vrčí a zvlášť ho nevyrušovali, když ještě nejedl. Pak by se z vás patrně stal jeho večeře,"dořekl svůj dlouhý monolog Snape a očima vyhledal Hermionu.
"Slečno Grangerová, až uvidíte pana Pottera, zopakujte mu, co jsem právě říkal ano? Obávám se, že by nepřežil. Mé zásoby přísad do lektvarů se ztenčují a jakmile je Potter na ošetřovně spotřeba lektvarů značně stoupá…"Panter zavrčel.
"A dost pochybuji, že…"Panter zařval tak hlasitě, že to síni doslova otřáslo. Snape nadskočil, Hermiona se trošku usmála a pak nasadila úsměv ala šprtka.
"Pane profesore, on reaguje na váš tón hlasu a když mluvíte o Harrym je z vás cítit, no nevraživost a ten panter to cítí. Pak je agresivní a jak jste před chvílí sám řekl, neměli bychom ho vyrušovat při večeři,"řekla potichu a vrhla na pantera vražedný pohled. "Když dovolíte, dovedu ho do kuchyně."
"Slečno, tam je vstup studentům zakázán! Dovedu ho tam sám," řekl Snape, nekompromisně se podíval na pantera a ten ho neochotně následoval. Brumbál se Hermiony potichu zeptal. "Harry že?"
"Má průser,"řekla jen a zmizela směr knihovna
hrobeček-stromeček, na vánoce-pottříčkovi-jedíček-mňam-mňam-mňam-cha-cha-cha-cha-cha
Hned jak Snape zamířil směr sklepení, věděl Harry, že je zle. Došli až ke Snapeeově kabinetu. Profesor otevřel dveře a nechal pantera projít, když za sebou zavíral dveře(a následně je kouzlem zamkl) všiml si, jak panter pokulhává na levou zadní nohu. Snape otevřel další(tajné) dveře, počkal jimi až panter profrčí a pak je zase zavřel, nakonec jedním mávnutím zapálil oheň v krbu. Harry v těchto prostorách nikdy nebyl.
Snape zatím nemusí nic tušit, spíš ho zajímá zvíře, do kterého se přeměňuji. Došel k závěru, že profesor nemá ani potuchy s kým je v místnosti a lehl si na koberec před krbem. Snape se díval jak šelma s potížemi ulehá.
Má něco s nohou. Pak si všiml krvavých stop na podlaze.
Váza! Na podlaze byla rozbitá váza! Když se snažil sežrat tu Brownovou shodil vázu!
Asi mu zůstal v tlapě střep. Musí ho to bolet, proto je tak nevrlý.
Na chvilku zmizel v kabinetě a pak se vrátil i s dvěma lektvary. Klekl si k zraněnému panterovi a opatrně mu sáhl na levou zadní končetinu. Panter tiše zavrčel, ne však výhružně ale spíš bolestně. Když mu Snape z tlapy vytahoval střepinu kroutil sebou a bolestně vrčel. Konečně byla venku a Snape na ránu nalil jeden lektvar a zacelil ji kouzlem. Pak do sebe kopl druhou lahvičku. Panter se na něj podíval a zvedl se. Když přešel ke dveřím, ještě pořád si profesor myslel, že se šelma ven nedostane. Mýlil se. Panter si zcela jednoduše otevřel. V kabinetě zamířil ke druhým dveřím, ale ty otevřít nešly. Zkusil to ještě jednou. Zase nic. Snape zamkl. Kretén.
Severus pozoroval pantera, jak zkouší kliku a pak trucovitě sedí před dveřmi a vraždí ho pohledem. Ty oči mu připadaly povědomé, nevěděl jestli nitrozpyt funguje i na zvířata, stejně to zkusil.
Snape zamkl. Kretén. Doprčic, tenhle pohled znám- nitrozpyt. Jestli zjistí, kdo jsem, tak je po mě! Musím zmizet! Snape zamrkal.
Je to student! Podíval se znovu ke dveřím, ale panter tam nebyl. Snape prohledal celou místnost a nenašel ho. Vylezl na chodbu a taky nic.
Jakmile Snape otevřel dveře, Harry vyběhl ven a pelášil si to rovnou do Nebelvírské věže. Vytáhl si pergameny s úkoly a dodělával si, co neměl. Ještě, že tak udělal. Za ani ne minutu se z večeře vraceli jeho spolužáci a probírali nadcházející poslední turnajový úkol. Hnedka Harryho obeznámili se všemi novinkami, profesoři při večeři celou dobu o něčem diskutovali a Snape chyběl. Někteří si mysleli, že zmizel, jíní zas že dal výpověď. Zbytek si myslel, že ho některý student zabil.
Jistě sežral sám sebe!pomyslel si ironicky. Z úvah ho vyrušila Hermiona.
"Jestli to neřekneš ty, udělám to já!"vybafla na něj, když si jich nikdo nevšímal. Od té doby, co si ostatní mysleli, že spolu ti dva chodí, měli klid hned, jak se k sobě přiblížili na metr. Několik profesorů dokonce změnilo zasedací pořádek. Profesorka Trelawneyová, jakmile se dozvěděla s kým chodí. Začala se svými věštbami: Prvně mu řekla, že to bude vztah silnější než…bla, bla, bla. Pak zase, že jeho smrt se k němu plíží v podobě Hermiony.
"O čem je řeč?"zeptal se Harry nevinně.
"O jedné přerostlé kočičce!"prskla.
"A jo, už vypadá hrozně, ale já ti přece neslíbil, že budu Křivonožku koupat nebo jo?"
"Já mluvím o tobě!"zamumlala mu do ucha. Z dálky to vypadalo, že si domlouvají schůzku.
"Hermi, já tě taky miluju, ale tady to řešit nebudeme, ano?"zavrčel Harry, protože si byl vědom přítomnosti zbytku Nebelvírské koleje a odtáhl ji do své ložnice, kde Hermiona hned spustila. "Víckrát už se nepřeměňuj, mohli tě poznat! Brumbál to sice ví, ale co zbytek profesorského sboru? Jak by zareagovali? Harry, zvěromágství má být nahlášené na ministerstvu a-"Harry ji přerušil.
"Já nejsem zvěromág!"
"A co tedy jsi, když ne zvěromág?"
"Říká se tomu schopnost clanbeast. Je to označení pro rodové zvěromágství."
"Rodové?"
"V překladu to znamená, že jedno zvíře v co se proměňuješ je tvoje vlastní a další je rodové. Ve většině případů jsou to kouzelná zvířata."
"Ty se přeměňuješ ve dvě zvířata? V kouzelnická?"zeptal se Hermiona nevěřícně a vzápětí si s výrazem absolutního šoku sedla na postel za ní.
"No zatím zvládám jenom toho pantera,"řekl Harry a přisedl si k ní.
"Harry a myslíš, že bys mě to mohl taky naučit?"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jistrem Jistrem | 15. března 2008 v 19:45 | Reagovat

pěkné :) ale jedna věc mi dost vadí :( že to ještě nemá další kapitolku :D

2 Stesii Stesii | 15. března 2008 v 19:59 | Reagovat

suuper , ale co tam dělal stromeček-hrobeček?? nějak mi to nezapadá do kontextu :D:D:D

3 Marek Marek | 15. března 2008 v 20:30 | Reagovat

Supééér, už se těším na to, jestli bude učit Harry Hermionu zvěromágství.

4 kapi kapi | 15. března 2008 v 20:46 | Reagovat

paradna kapča

5 Alisha Trianel Fare Alisha Trianel Fare | 15. března 2008 v 20:53 | Reagovat

hrobeček stromeček- je místo

------------------------ nebo **********************

oddělení

6 KiVi KiVi | Web | 15. března 2008 v 21:44 | Reagovat

ne nemohl...že ne? Ať de do háje tohle je rodový tak ať se de zahrabat xD ale to s tim Snapem bylo hustý! :)

7 Síla Síla | 15. března 2008 v 22:12 | Reagovat

Super ,chci vědět jak bede reagowat Snape až to zjistí

8 Tirael Tirael | 16. března 2008 v 11:27 | Reagovat

je to móóóc fajn

9 Isabella Isabella | Web | 16. března 2008 v 15:11 | Reagovat

super :)

10 Mozkomor Mozkomor | 17. března 2008 v 10:43 | Reagovat

Super. A ten Snape... Harry ho měl pokousat (aspoň trochu:-) ) Doufám, že Mia se bude taky měnit v něco zvláštního a že je dáš dohromady. Už to vypadá dobře:-)

11 nency nency | 17. března 2008 v 14:13 | Reagovat

krásné tahle povídka jse mi moc líbí a jak snapea vzal harryho k sobě tak to jsem něčekala jes zvědavá jak bude reagovat aš zistí že je to harry :-D

12 miki miki | 19. března 2008 v 22:37 | Reagovat

super!!!!!

13 Dorys Dorys | 23. března 2008 v 18:40 | Reagovat

Naprosto super kapitolka doufám že co nejdřív přibyde další

14 Blytonka Blytonka | 25. března 2008 v 15:42 | Reagovat

Krásný!! =D

15 Ivi Ivi | 26. března 2008 v 21:05 | Reagovat

jsem zwedava jak to dal dopadne...chudak sevik...a co teda ten voldik???

16 zzuu zzuu | Web | 29. března 2008 v 15:29 | Reagovat

fakt móóóóóc pěkná povídka jen tak dál

17 Alisha Trianel Fare Alisha Trianel Fare | E-mail | 30. března 2008 v 22:10 | Reagovat

Snažím se, snažím, aby byla co nejdřív

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama