11.kapitola-Nebezpečí v bludišti 1 část

31. března 2008 v 17:24 | Alisha Trianel Fare |  Harry Potter a tajemství rodiny
Den před posledním turnajovým úkolem byli zkoušky, jenž byl Harry jako šampion zproštěn. Brumbál dnes také šampionům oznámil, že pozval jejich rodiče, aby je povzbudili. Harrymu to bylo jedno, stejně věděl, že Dursleyovi nepřijedou. To se Brumbál ani nemusel obtěžovat. Momentálně měl jiné starosti. Procházel se kolem jezera a přemýšlel, jak se zbavit, stále otravnější Hermiony.
Harry už nevěděl, co má dělat, aby se jí zbavil. Naposledy jí uletěl na koštěti, předtím zdrhnul do Tajemný komnaty. Když v ní byl a povídal si s baziliškem, jehož pojmenoval Salitor, začal uvažovat, jak to s tím baziliškem bude o prázdninách.
Zašel za Brumbálem a dohodli se, že minulý bazilišek tam v klidu přežil víc jak devět set let, tak tenhle tam nepozorován přežije dva měsíce.
"Už bys měl jít! Někdo by tě mohl vidět!"uslyšel Harry kousek od sebe známý hlas jednoho mladíka. Radši se schoval za strom a i když věděl, že by neměl, poslouchal dál.
"No a co? To ani nemůžu navštívit vlastního syna?!"odpověděl druhý hlas muže, jenž byl o poznání starší.
"Ale tati, takhle jsem to nemyslel!"řekl Cedric a na zádech ucítil něčí pohled. Otočil se, ale vyděl jen vysoký strom.
Už začínám šílet!
"Jenom, kdyby tě někdo se mnou viděl a všiml si naší podobnosti bylo by mu to divné a co kdyby tě náhodou i znal? Hm?! Víš jaký by z toho byl průser, tatínku?!"dodal nakvašeně.
"Ale, neříkej mi, že se o mě bojíš?"odpověděl muž, jenž byl asi o trošku starší než Remus a Harry si i přestože slyšel rozhovor Cedrica s jeho otcem, nemohl nevšimnout jejich společné podoby. Cedric byl až na oči celý otec, měl je hnědé. A Harry z dálky viděl, že jeho otec má oči spíš do šedé barvy s nádechem modré.
Cedrikův otec si všiml letmého pohybu za stromem a vytáhl si hůlku. Pak se připlížil až ke stromu. Vzápětí se mu o otřel o nohy černý kocour. Cedric se usmál.
"To je Ďáblík, tak mu většina lidí ve škole říká. Je to nějaký, kouzelný černý panter, dokáže prý změnit svoji velikost. A dostal jednu moji spolužačku, Brownovou na ošetřovnu, chtěla si ho pohladit, ale on ji zrovna v lásce nemá. Ji sice nemá rád nikdo…"zamyslel se na chvíli Cedric.
"Co jí bylo?"zeptal se jeho otec a pohladil černou šelmičku.
"Utrpěla vážné psychické trauma,"napodobil dokonale Cedric hlas madam Pomfreyové a pak normálně dodal. "Prý vykřikovala na celou ošetřovnu, že ji chtěl sežrat, ať ho dají utratit. Profesor Brumbál pak řekl, že Brownová se na něj(na toho kocoura, ne na Brumbála!) pokusila sáhnout i když na ní prskal a že jednala na vlastní nebezpečí. Tím pádem kocourek zůstává naživu, že?"podrbal Cedric kocoura za ušima.
"On vlastně prská na každého, koho bych já považoval za debila, jako třeba Malfoye, Brownovou a další."Cedrikův otec se zasmál.
"Patrně má dobrý odhad na lidi, čí vlastně je?"
"Ničí, i když nejčastěji ho vidím s Grangerovou, když zrovna ona není někde s Potterem."
"Ona chodí s Harrym Potterem?"
"Patrně jo, já nevím. I když možná, v knihovně se na ní často díval Viktor Krum, zvlášť před plesem, vypadalo to, že ona se mu vyhýbá a on dělá pravý opak. Možná to chození s Harrym jenom hraje, aby se Kruma zbavila."
Zatraceně! Ten Cedric je někdy vážně moc všímavej!
"Ty mu říkáš Harry?"
"Tati! Je to druhý bradavický šampion, jak mu mám říkat? Potter? To by znělo blbě a takhle mu říkají snad jenom McGonagellová, Snape, Malfoy a zbytek Zmijozelu, a taky členové famrfrpálových družstev nad kterými vyhrál."
"A nad tebou nevyhrál?"
"Ne, spadl s koštěte kvůli mozkomorům, když tady byli, aby hlídali hrad. Já mezitím chytl zlatonku, chtěl jsem, aby se zápas opakoval, ale řekli, že to byl zápas vyhranej podle pravidel i když já si myslím, že to nebylo fér. Potom se ho Malfoy snažil při dalším zápase vyděsit, když se převlíkl za mozkomora,"řekl Cedric a pak se zasmál.
"Harry na něj poslal patrona a ten Malfoyův obličej, to bych ti přál vidět!"
"Tak to mi budeš muset připomenout až budeš doma, dostal jsem myslánku. Jo a víš, že Barty Srk je nezvěstný? Asi vám to ve škole neřekli…"
"Co?On je nezvěstný?"
"Před měsícem a půl začal posílat dopisy, že je nemocný a nemůže chodit do práce, pak už se to těch tupcům,"kocour začal příst.
"Na ministerstvu dálo divné a někoho poslali k jeho domu a nebyl tam. Od té doby je nezvěstný, na ministerstvu je z toho docela poprask, vzhledem k tomu, co se odehrálo při mistrovství ve Famfrpálu."
"Hm, ale stejně už bys měl jít."
"Mluvíš, jak tvoje matka, ta mě taky ze začátku odháněla. Jenom ona ještě využívala jakékoliv záminky, aby mohla odejít. Jo to byly časy, to já pamatuju, ještě jak James vyfoukl Malfoyovi zlatonku takřka z ruky, ."
"To myslíš Jamese Pottera? On byl chytač?"
"Nejlepší z celé školy, když jsem do ní ještě chodil. Tenkrát byl druhák, Malfoy byl páťák, kterému od prvního zahraného zápasu nikdo nevyfoukl zlatonku, až James. James ho podletěl, vyfoukl mu tu zlatonku a ještě při tom Malfoyovi zlomil ruku a narazil nos.
Možná by ten zápas museli hrát znova, jak si Malfoy stěžoval, ale rozhodčí uznal, že James to v té rychlosti nemohl ubrzdit.
Cha, rozhodčí byl ředitel Nebelvírské koleje, Malfoye nesnášel ze všech profesorů nejvíce, Jamese si osobně zabral do týmu, protože se znal s Jamesovým otcem a dokonce se snažil, aby James mohl hrát už v prváku.
A James ten byl od zlatonky dva metry, když ji konečně Malfoy spatřil (a na nic jiného se nesoustředil), sletěl pod zlatonku
a jak byl Malfoy skoro u zlatonky,
prudce vystartoval, ale to všichni viděli,
jak on v letu udělal tu piruetu, koštětem trefil Malfoye,
to byl záměrném faul, ale James, ten bral všechno s humorem.
Teda do doby než si na něj pak Malfoy na chodbě počkal, ale kupodivu James bravurně seslal Progeto, kletba se obrátila a milý Malfoy byl tuhej.
Pak McGonagellce řekl, že se jenom bránil, což byla pravda. Ale stejně se Malfoyovi celá škola posmívala, že nezvládne porazit druháka ani na koštěti ani v souboji."
"Teda tati, tys měl být komentátorem!"
"No taky jsem chtěl, ale skončil jsem jako odrážeč a přiznávám se trefil jsem Jamese do potloukem do hlavy, dva dny byl v bezvědomí a my dva dny hledali zlatonku jak blbci po celým famfrpálový hřišti i na pozemcích. Pak, jak se James probral, tak jsme zjistili, že ji celou dobu svíral v ruce a nepustil. Madam Pomfreyová si toho všimla, ale co ona sleduje nějakou brutální hru? Ne ona jenom léčí ty, co se při ní málem zabijí! Babizna…"dál už to nedopověděl, protože se kdesi za ním ozvalo.
"Ďáblíku! Ďáble! No tak, vylez! Já vím, že tu někde jsi!"hulákala na lesy Hermiona.
Kocour naježil srst a horečně se díval po úkrytu, uviděl jen strom, na který zatím nedokázal vylézt, protože blbe skákal a šplhal, a otce se synem. Horečně skočil za Cedrica, když se na obzoru objevila Hermiona.
"Jé, ahoj Cedriku! Neviděl jsi nikde Ďáblíka, nemůžu ho najít, včera mi zdrhl oknem z Nebelvírský věže a od tý doby ho nemůžu najít."
"No, on…jaksi, AU!"Kocour mu zaryl drápky do nohavice a pak rychle zmizel. Hermiona se za ním roběhla.
"Myslíš, že si mě všimla?"
"Ne, nevšimla. Je do honění toho kocoura v posledních dnech tak zabraná, jako jindy do učení a zdá se, že ten kocour před ní prchá."
"Patrně už mu došlo, že jestli sejí nezbaví teď, tak už nikdy. No a při dalším famfrpálovým zápase..."
Cedric se nenápadně vytratil, aby nemusel poslouchat další historky z mládí jeho otce.
Harry mezitím zatočil na chodbu a náhle byl před ním velký černý pes, připomínající smrtonoše.
"Siriusi?"Pes mu odpověděl radostným štěkotem, vrtěním ocasu a pak skočil na Harryho a začal ho olizovat za uchem.
"No tak, čmuchale, nech toho!" A tak Harry strávil celé odpoledne se svým kmotrem-již člověkem- v jedné nepoužívané učebně a povídali se, dozvěděl se spoustu příběhů z doby, kdy byl Sirius na škole a taky přezdívky některých studentů. Např. Lucius Malfoy-Lučina a mnohé další.
----------------
"Vítám vás,na třetím a zároveň posledním úkolem Turnaje tří kouzelnických škol. Dnes si naši čtyři šampioni budou muset poradit s ohromným a nebezpečným bludištěm, aby se dostali, až k Poháru…" Dál už ho Harry neposlouchal, byl strašlivě nervózní, měl takový špatný pocit a trošku ho pálila jizva. Zazněl rozkaz, aby se šampioni připravili. Harry si tedy stoupl k jednomu vchodu do bludiště a naposledy se podíval na své spolužáky a profesory. Hermiona se na něj usmála a Ron ukázal zdvihnutý palec. Cedric na něj kývnul a Harry ještě zamával Nebelvírským, kteří pak zpustili ještě větší rachot než před tím. Potom se konečně vydal do tajemných končin bludiště.
Poslední turnajový úkol právě začal.
Harry utíkal jednou "chodbou" a narazil na mozkomora. Kde se tu do háje vzal?Vyčaroval patrona a nechal ho, aby mozkomora pořádně prohnal. Ten se dal na úprk a pak narazil hlavou do keře. Tohle by se normálnímu mozkomorové nestalo.
"Ridikulus."A Mozkomor měl na sobě růžové šaty, rty namalované temně rudou rtěnkou, na hlavě blonďatou paruku v jedné ruce měl podnos s láhví šampaňského a skleničkami, v druhé nápis "Miluji tě, Srabusi."Pak poslal patrona, aby Mozkomora v téhle podobě zahnal až ke studentům, aby profesor Snape viděl svou novou ctitelku. Sirius, který to zpovzdálí sledoval ve své psí podobě, se málem udusil smíchy a stejně tak všichni studenti, ať už byli z jakékoli koleje a z kterékoli školy, všichni se zasmáli Snapeově nápadnici, která se po chvíli změnila zas na něco jiného, protože to byl obyčejný bubák. Zatímco Snape zuřil.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ewilan Ewilan | 31. března 2008 v 17:50 | Reagovat

Byla to pěkná kapitola, ale jenom sem na konci nepochopila, jestli se toho poháru dotknul i Harry. Jinak to bylo hezký

2 Ivi Ivi | 31. března 2008 v 18:53 | Reagovat

Super! Mrknu na tvuj blog a co tu newidim? Dalsi kapcu k HP! Strasne se tesim na dalsi a chtela bych se zeptat, bude nekdy v budoucnu kapca k Selene???

3 Alisha Trianel Fare Alisha Trianel Fare | E-mail | 31. března 2008 v 20:56 | Reagovat

Zrovna opravuju část kapitoly pro Wailien,

dopsala jsem tuhlenctu a byla moc dlouhá,  

má to tedy druhou část...no pracuje se na tom.

4 kapi kapi | 31. března 2008 v 20:56 | Reagovat

prima, dalsia kapča bude asi pekne akčná

teším sa

5 Alisha Trianel Fare Alisha Trianel Fare | E-mail | 31. března 2008 v 21:46 | Reagovat

to kapi: Já taky. (Se těšim)

6 arya-nele arya-nele | E-mail | Web | 3. dubna 2008 v 20:30 | Reagovat

pěknýýýýý

7 KiVi KiVi | Web | 4. dubna 2008 v 17:05 | Reagovat

xD ctitelka xD xD xD xD tak to mohlo být super xD

8 Abigail Abigail | 3. září 2008 v 18:26 | Reagovat

Válím se smíchy :D:D:D Bezvadný !!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama