7.kapitola-Vánoce, druhý úkol aneb jezero.

9. ledna 2008 v 19:07 | Alisha Trianel Fare |  Harry Potter a tajemství rodiny
Když druhý den ráno(po plesu) našli studenti u svých postelí dárky. Harry dostal tradičně od paní Weasleyové svetr-tentokrát zelený s velkým drakem. Od Hagrida cukroví, které se hodilo spíš než na jídlo na házení po někom. Od Rona dostal knihu o famfrpálu a od Hermiony zlatý náramek s přiloženým lístečkem. "Když chodit, tak se vší parádou!" Harry jí na oplátku dal stříbrný řetízek s jeho iniciály a vzkazem:. "Pro mou milovanou." Jakmile Hermiona tenhle lístek přečetla, začala se strašlivě smát.
Když ten den ráno zasedla většina studentů k snídani, vletěly dovnitř jako každý den poštovní sovy. Na titulní straně Denního věštce se krásně vyjímala fotka Harryho a Hermiony…
Zkrátka řečeno: Rita Holoubková opětovně napsala článek, co má 5% pravdy a zbytek lež.
"Někteří spolužáci tvrdí, že ji miloval od chvíle, co ji spatřil"…bla bla bla.
Harry zrovna pil kakao, když mu Hermiona přímo pod nos hodila dříve zmíněný časopis.
"Vypadá to, že to smlsli, Harry."
"I s navijákem…"Usmál se.
"Hele, vy dva! Jste moji nejlepší kamarádi a tak jak to, že jsem si vůbec nevšimnul, že by mezi váma něco bylo."
"Taky, že není!"řekl mu s klidem Harry.
"Víš, Ronalde, já a Harry jsme se dohodli, že budu hrát jeho holku do konce ročníku. Mám totiž jednoho neodbytného obdivovatele z Kruvalu," dodala Hermiona a nabrala si na talíř dvě palačinky a začala je mazat marmeládou. Harry si zase nabral ovesné vločky a zalil je mlékem. Teprve pak se oba dali do jídla.
:))))))))))))))))))))))))))
Harry si v den druhého úkolu přivstal a při svitu vycházejícího slunce si chtěl dát dvě kolečka běhu, ale již v po prvním kolečku něco zaslechl. Zastavil se ale až na jednom skalním útesu. "Potrava, potrava, cha chi cha chi,"říkal ten hlas a syčivě se smál. Harry si uvědomil, že takhle syčivě mluví jenom hadi a rozhlížel se, jestli nějakého neuvidí. Ale v dohledu žádný nebyl. Vychází to z jezera! No jistě! Ta vodní příšera, ale oni přece říkali, že je to obrovský tvor a hadi přece tak velcí nebývají! Ledaže by to byl… Z vody náhle vystřelila obrovská hadí hlava. Harry tak, tak stačil zavřít oči. Přemýšlej, Harry! Je to had a ty jsi hadí jazyk. Měl by tě poslechnout.
Ale co když neposlechne?
To si vyříkáme jindy. Hádali se jeho vnitřní hlasy.
"Potrava!"sykl had.
"Ty mě chceš sežrat?!"zasyčel Harry.
"Odpusť pane, já nevěděl, že jsi hadí jazyk. Ale mám hlad a musím něco jíst."
"Dobře, ale ne mě."
"S tím souhlasím, ale ti lidé, co byli před nedávnem ve vodě, se mě jistě pokusí zabít, jakmile zjistí, že tu žiji. Neříkejte jim, prosím, o mně!"
"Víš co, já vím o místě, kde bys mohl žít, ale teď už tě tam asi za světla nedostanu. Už tam kdysi jeden bazilišek žil, ale toho jsem musel zabít, protože se mě snažil sežrat a on zřejmě nepochopil, že se sežrat nedám!"
"Tak dobře, ale co budu do té doby, než mě tam odvedete dělat?"
"Buď si klidně v jezeře, ale pamatuj jestli sežereš nějakého člověka, tak dopadneš jako tvůj druh. Dneska odpoledne půjdu za tebou do vody. Možná mi budeš moct s něčím pomoct, ale teď zalez zpátky do vody," řekl mu Harry a jakmile uslyšel šplouchnutí, otevřel oči a vydal se do hradu. Neomylně zamířil do Fénixovi knihovny.
Alex ho přilétl uvítat a spokojeně si trylkoval melodii, která zněla asi jako Mozart.
Ty máš rád Mozarta?
Ano. Jak víš, že je to Mozart?
Zní to tak.
Jak?
Hrozně!
Dnešní mládež nemá žádný smysl pro hudbu!
A dnešní fénixové zas nemají smysl pro oblečení!
Co? Oblečení? Na co bychom ho asi tak potřebovali, ty hlavo dubová?
Aby vám bylo teplo.
Cccccc! Odfrkl si fénix a odletěl do středu místnosti.
Nevíš náhodou nějaké kouzlo, které zamaskuje oči baziliška, ale aby bazilišek viděl?
Když něco potřebuješ, tak seš náhle milej!
Tak promiň!
No dobře, odpouštím ti. Kniha v oddělení Kouzelných tvorů o Baziliškovi…to by mohla být… "Jak vychovat Baziliška?" Tam by snad nějaké takové kouzlo být mohlo. Je v pátým regálu, v třetí řadě z vršku, osmá kniha zleva.
Díky, Alexi! Poděkoval Harry a vyrazil do oddělení Kouzelných tvorů. Pak s knížkou posadil do křesla. V obsahu si našel kapitolu "Jak při výcviku baziliška neumřít" a teprve v ní našel kouzlo na zastírání očí baziliška-Arive Tolmus. Pak si našel i jedno kouzlo na dýchání pod vodou. Obě byli jednoduché-takřka pro druháky. To už byl ale skoro čas snídaně a tak si Harry ještě zaběhnul k jezeru, aby zamaskoval baziliškovi oči a pak se konečně vydal na snídani. Byl už pořádně hladový. Dneska toho snědl skoro tolik co Ron. Ten se na něj zkoumavě podíval. U Harryho se tréma vyjadřovala tím, že vůbec nejedl. Teď se ale cpal, jako by týden nejedl.
"Co na mě tak koukáš? Byl jsem si zaběhat a z toho člověku vyhládne, no,"osočil se na něj Harry. "Kde je Hermiona?"
"C- j- v-m?"řekl Ron s plnou pusou. "Asi v knihovně, znáš ji."
Po vydatné snídani se celá škola přesunula k jezeru, kde už stáli vysoké tribuny. Harry se připojil k ostatním šampionům a vyčkával. Pan Potlouk (nebo jak se jmenovala ta přerostlá vosa) si přiložil hůlku ke krku a jeho hlas se začal rozléhat nad celým jezerem.
"Dámy a pánové, vítejte při zahájení druhého úkolu turnaje tří kouzelníků. Naši šampióni se dnes budou muset vypořádat se všemi nástrahami Bradavického jezera, aby donesli jistý poklad z jeho středu. Šampióni mají jen hodinu, aby ho nalezli a vrátili se s ním. Víc ale nebudu napovídat. Vyhraje ten , kdo bude nejdřív zpátky i s pokladem Dejme se do toho!"
"Tři, dva, jedna…teď!"Fleur, Cedric i Krum se vydali do hlubin jezera. Harry si sedl na zem. "Zdá se, že pan Potter to vzdává, ale ostatní již plavou jako rybičky v jezeře!"
"Já to nevzdávám!Má to bejt férová hra! A na to jim musím dát náskok!"Zakřičel na něj Harry a zasyčel na jezero. Hladina vody se zvířila. Bylo vidět jak se pod vodou něco pohybuje. "Zůstaň pod vodou!"zasyčel Harry na baziliška. "Jistě." "Co se to děje, něco plave v jezeře, něco velkého. Co to do prčic je?"
"Mám nového domácího mazlíčka,"zamumlal Harry. Zamumlal kouzlo a okolo hlavy se mu objevila jakási bublina. Pak se vrhl do vody. Bazilišek byl jen dvacet metrů od břehu, Harry se chytil za takové malé trny na jeho hlavě a ve středu jezera byli za chvíli. V městě jezerních lidí na provazech, které Harry již minule viděl byli uvázáni čtyři lidé-Cho Changová, Hermiona, nějaký tmavovlasý kluk ve věku Ginny a dívka velmi podobná Fleur-zřejmě její sestra. Jezerní lidé se rozprchli. "Tak poklad," pomyslel si Harry trpce a pak si to uvědomil. "Ti na kterých nám nejvíc záleží, ti za které bychom obětovali cokoliv..." Bazilišek mezi Harryho úvahami rozkousal provazy, které poutaly Hermionu. Harry ji musel rychle chytit, jinak by mu uplavala. Nějaké kouzlo ji pod vodou drželo na živu. Harry nařídil baziliškovi, aby plaval ke břehu. "Tady zastav, já teď odejdu, ale dneska v noci se pro tebe vrátím, ano? A nežer lidi!"řekl mu a pustil se ho. Potom spolu s bezvládnou Hermionou vyplaval na břeh. Jak se ocitli nad hladinou, náhle se nadechla a otevřela oči.
"Co-?"prskala vodu.
"Plav a nemluv!"sykl na ni Harry. Když konečně doplavali na břeh, málem ohluchli, jak nebelvírští jásavě křičeli. "Pan Potter se vrátil jako první-i s nákladem!Ostatním šampionům zbývá ještě půl hodiny." Fleur se vrátila ještě před Harrym, ale s prázdnou. Napadli ji Karkulinky.Cedric s Cho Changovou tu byli do deseti minut a Krum s chlapcem se vrátili patnáct minut po Harrym. Fleur byla z nějakého důvodu nepříčetná. Pořád chodila sem a tam. Klela ve francouzštin, ale mluvila tak rychle, že jí Harry nerozuměl. Nakonec ale zakřičela věty, které ho zarazili.
"Vždyť ona tam může umřít, tak dělejte něco! Kozla na dlouhodobé dýchání pod vodou na víly přece nefungují!"
Hermiona s ručníkem okolo ramen se vrátila od madam Pomfreyové k Harrymu. "Harry, jak si se z toho jezera dostal tak rychl-," nedořekla. Harry hadím jazykem nařídil baziliškovi, aby tu dívku, kterou měla dostat z jezera Fleur, urychleně dostal z vody. Za pět minut se hladina vody v jezeře dnes již podruhé znova zvířila. Harry jen koutkem oka zahledl, jak si bazilišek nadhodil Fleuřinu sestru a hodil ji na palubu Kruvalské lodi. Letěla ovšem jen asi dva metry.
"Hermiono, napadlo tě někdy, že by bazilišci mohli hrát baseball?"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Alisha Trianel Fare Alisha Trianel Fare | 9. ledna 2008 v 19:14 | Reagovat

Jo a omlouvám se, Tirael už tady byl.

2 kapi kapi | 9. ledna 2008 v 20:36 | Reagovat

skvela kapča, pači sa mi Harryho vkus čo sa domaceho miláčika týka

3 Alisha Trianel Fare Alisha Trianel Fare | 9. ledna 2008 v 21:00 | Reagovat

Já bych taky chtěla takové "malé" zvířátko:-)

4 Arania Lown Arania Lown | Web | 9. ledna 2008 v 22:44 | Reagovat

Suprová kapitolka, heeeej, já chci pár Harry Hermiona, ale skutečnej... to je můj milovaný pár, hrozně moc se ti to povedlo, jen to čekání na kapitolku, mě štve, doufám, že další kapitolka bude rychleji :-) Ary

5 Alisha Trianel Fare Alisha Trianel Fare | 10. ledna 2008 v 14:06 | Reagovat

to Arania Lown: možná bude ale určitě ne hnedka...rozmyslím si to...ale když budeš opravdu hodně naléhat:-) kdo ví

6 Vina Vina | Web | 10. ledna 2008 v 14:55 | Reagovat

Suprová kapitolka, jen jsem zvědavá jak to Harry vysvětlí, že si našel nového kamaráda. Nebo spíše mazlíčka, trochu více nebezpečného

7 Tirael Tirael | 10. ledna 2008 v 18:34 | Reagovat

to se jako mluvilo o mě, jo a mimochodem supr kapitola

8 Alisha Trianel Fare Alisha Trianel Fare | 10. ledna 2008 v 20:03 | Reagovat

Toho si Trianel nevšímej, jen jsem se ve svém minulém příspěvku divila, kde se tu bereš.

Už bych si vás mohla pamatovat, viď?

Když je tu vás tak málo...no hlavně že se vám to líbí.

9 Tirael Tirael | 11. ledna 2008 v 18:31 | Reagovat

já bych chtěl porád vědět, jesi se jedná vo mě, a kdyby, tak v čem?

10 rikisa rikisa | Web | 11. ledna 2008 v 22:06 | Reagovat

téda, tak takovýho mazlíčka bych si určitě nepořídila...brr...aby mě sežral, to by tak hrálo:)). Jinak bezva kapitolka, ale trochu uspěchaná. Doufám, že bude brzy další.

11 kapi kapi | 15. ledna 2008 v 22:07 | Reagovat

pls kedy bude pokračovanie

12 Mozkomor Mozkomor | 18. ledna 2008 v 15:22 | Reagovat

Tak to si mě dostala! Super!

Jenom ten rozhovor s Fleur byl děsnej, já se fráninu učil a mělas tam dost chyb. Taky máš dost gramatickejch chyb a občas ti chyběj kusy slov nebo dokonce celý slova a to je škoda.

Ale povídka je to fakt dobrá, taková uvolňující.

13 Alisha Trianel Fare Alisha Trianel Fare | 19. ledna 2008 v 12:41 | Reagovat

Omlouvám se za tu fráninu ale já se jí učím teprve druhej rok. A co se týče těch gramatických chyb...no co čekáš od třináctiletý holky?

14 Sabrine Sabrine | 25. ledna 2008 v 16:32 | Reagovat

Jůůůů... úžasná povídka... moc se mi líbí... Já jen, kdypa bude další??? =-D

15 Stesii Stesii | 26. ledna 2008 v 23:51 | Reagovat

bože bože...ted sem dočetla tvoji povídku :D:D já z toho nemůžu.....tohle mi nedělej...dost sem se u čtení nasmála...moooooc good už se nemůžu dočkat další vtipný ( to hlavně ) kapitolky :D

16 werusenka werusenka | 27. ledna 2008 v 17:13 | Reagovat

moc pěkné těším se už co nejdříve na další

17 Alisha Trianel Fare Alisha Trianel Fare | 29. ledna 2008 v 18:04 | Reagovat

brzo bude

18 Abigail Abigail | 3. září 2008 v 17:21 | Reagovat

Bazilišek a basetball jo? Tak to je gól. páni skvělá představa a směju se od ucha k uchu. Super povídka. dej mě sice moc nezaujal, zatím, ale ty situace, co tam jsou stojí za to:D:D:D

19 Coretta Coretta | 7. září 2012 v 20:13 | Reagovat

Supr, že jsi nám prozradila věk, ve kterém jsi to psala :-)líp se pak posuzuje bez přehnané kritiky..
Dříve jsem do komentů psala, že mi to připadá jako pohádka.. po přečtení této kapitoly jsem přemýšlela, jestli jsi to nezamýšlela spíš jako komedii.. pardon.. ale některé pasáže jsou více než úsměvné

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama